Patrona

Átadták a Patrona óvodájának felújított épületét a Terézvárosban

Alapos felújítás és bővítés után 2021. január 6-án, Vízkereszt napján átadóünnepség és házszentelő keretében újra birtokba vették a Szondi utca 65. szám alatti óvodaépületet a Boldogasszony Iskolanővérek fenntartásában működő Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont tagintézménye, a Patrona Hungariae Óvoda munkatársai és óvodásai.

1956 – Egykori diákjaink emlékeznek

Az 1950-es években az iskolanővérek által fenntartott két intézményben sok olyan család gyermeke tanult, akiknek másutt esélyük sem lett volna érettségit szerezniük. A debreceni Svetits és a budapesti Patrona Hungariae Gimnázium nemcsak biztonságot, hanem tudást és családias légkört is biztosított ezeknek a lányoknak. Visszaemlékezéseik a forradalomról, a korról és arról az emberségről is szólnak, amelyet megtapasztaltak iskoláink falain belül.

Új tornapálya a Patronában

Új sportpályát vehettek birtokba szeptember 11-én a patronás diákok. A pályát Rubovszky Rita főigazgatónő és Lobmayer M. Judit nővér tartományfőnöknő adták át, és Szabon Gábor atya áldotta meg.

Új önkiszolgáló ebédlő nyílt a Patronában

Szeptember 1-jén 12 óra 55 perckor lépte át az új önkiszolgáló diákebédlő küszöbét az első patronás lány, aki éppen tornaóráról érkezett. Lencsevégre kaptuk a történelmi pillanatot, amint végigment a folyamaton: tálca, evőeszköz, szalvéta, leves, második fogás, kenyér, pohár, asztalfoglalás...

Hogyan nem lehet digitálisan tanítani?

Rubovszky Rita a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontunk főigazgatója adott interjút az Új Embernek, illetve a Magyar Kurírnak a digitális oktatás tapasztalatairól, az egymás iránt érzett felelősségről, az idei tanévkezdés kihívásairól és reményeiről.

„Ha Isten velünk, ki ellenünk?” – Találkozás Széchenyi Kingával

Széchenyi Kinga – tanár, műfordító, író, szobrászművész – 1955 és 1959 között tanult a Patrona Hungariae Gimnáziumban. A neves család sarjának lenni sem a vészkorszakban, sem még sokáig utána nem volt könnyű. Hajdani tanítványunk kedvessége, bölcsessége, élettapasztalata nagy kincs, mint ahogyan az a könyv is, amely tollából született bő tíz évvel ezelőtt. S amely abban segít, hogy szembenézzünk egy barbár korszak máig ható következményeivel, hogy emlékezzünk azokra az áldozatokra is, akiknek egy „bűnük” volt: nemesi családba születtek.

Kenutábor a Szigetközben

A Patrona Hungariae Gimnázium tizedikesei június végén kenutúrán vettek részt testvérosztályukkal, a Pannonhalmi Bencés Gimnázium tizenegyedik osztályos diákjaival. Az élményekben gazdag három napról Fényes Gréta és Szí Ágnes beszámolóját olvashatják.

Online ballagások

A kényszerű otthonlét megnehezíti, hogy hagyományainkat a megszokott módon ünnepeljük. Iskoláink tanárai és diákjai e szokatlan körülmények között is minden tőlük telhetőt megtettek, hogy végzőseinket kárpótolják az elmaradt ünnepségért. Sajátos kegyelem, hogy most minden eddiginél nagyobb közösségben vehetünk részt a ballagásokon.

Patrona Óvoda - Beiratkozás

A Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont tagintézményeként működő Patrona Óvodánkba szeretettel várjuk és fogadjuk a körzetes és körzeten kívüli gyermekek jelentkezését 2020. április 2. és április 20. között!

Érdeklődni a +36 30 5595557 telefonszámon lehet. A jelentkezési lapot és a szándéknyilatkozatot elektronikus úton kérjük benyújtani az alábbi e-mail címre: patronaovi@enternet.hu