Rendtartomány hírei

E-mail-címre várjuk imaszándékaikat!

A Boldogasszony Iskolanővérek közösségét is aggodalommal tölti el a koronavírus-járvány harmadik hulláma, amelyben ismét nagyon sokan megbetegedtek. Aggodalmunknál azonban erősebb a hitünk és a segíteni akarásunk. Szeretettel várjuk mindazok imaszándékait, akik a pandémia miatt nehéz helyzetbe kerültek.

Barátaink imáját kérjük koronavírusos nővéreinkért

Kedves Barátaink, eddig szórványosan érte el a vírus rendtartományunk nővéreit. Most a budapesti közösségnek mintegy harmada pozitív, köztük sokan az idős korosztályból. Az ápolónők közül is többen elkapták a betegséget, így nagyon nehéz helyzet alakult ki. Tudjuk, hogy Isten tenyerén, Mária kötényében és az örökélet ígéretében élünk, ugyanakkor nagy szükségünk van most lelki támogatásotokra. Kezdődik az advent, és mi nem gyűlhetünk össze szentmisére, közös imára. Amikor meggyújtjátok az adventi koszorún a gyertyákat, gondoljatok ránk is! Mi is imádkozunk értetek, szeretteitekért!

A Boldogasszony Iskolanővérek

Kedves Barátaink, Munkatársak, Szülők, Diákok!

Fotó: Börcsök Kata

A koronavírus-járvány okozta rendkívüli helyzetben felelős fenntartóként a Kormány, az Operatív Törzs és az illetékes hatóságok utasításai szerint járunk el, és járnak el a köznevelési intézményeink. Magyarország kormányának döntése értelmében mától, 2020. március 16-tól bezárnak az iskolák, és digitális oktatási munkarend lép életbe, ezek szerint kell működtetni az oktatási rendszert, tanulóknak biztosítani kell a tanulási lehetőséget.

Megújult a Patrona honlapja

Örömmel hirdetjük, hogy rendtartományunk, valamint Szignum és Karolina iskoláink után immár a Patrona is megújult arculattal (de továbbra is időtálló tartalommal) van jelen az online térben! A jubileumi évünkben indult kezdeményezés, hogy rendünk és iskoláink egymással harmonizáló, mégis egyénre szabott honlapot kapjanak, újabb mérföldkőhöz érkezett.