Rendtartomány hírei

Paschalis nővértől búcsúzunk

Életének 101., fogadalmas életének 80. évében, hosszú és kegyelmekben bővelkedő életének végéhez ért Pálos M. Paschalis nővér. Búcsúznak tőle nővértársai, egykori tanítványai és Nikodémus rendi szeretetotthonunk dolgozói. Temetése 2022. február 8-án 12:45-kor lesz a Rákoskeresztúri új köztemetőben (Budapest X. Kozma utca 8-10.). Életéért hálaadó szentmisét mutatunk be ugyanaznap 15:30-kor a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont kápolnájában (Budapest IX. Knézich u. 3-13.)

Benák Katalin: Kőrózsák - könyvbemutató

A héten, 2021. október 22-én pénteken 17 órakor kerül sor Benák Katalin Kőrózsák című kötetének bemutatójára a hódmezővásárhelyi Németh László Városi Könyvtárban. A könyv Zsíros Anna M. Emília SSND nővér életét követi végig a huszadik század viharos évtizedei során. A könyvbemutatón részt vesz Ivanics M. Andrea SSND, a Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Tartományának tartományfőnöknője, történelemtanár.

Az esemény képgalériája