Rendtartomány hírei

Barátaink imáját kérjük koronavírusos nővéreinkért

Kedves Barátaink, eddig szórványosan érte el a vírus rendtartományunk nővéreit. Most a budapesti közösségnek mintegy harmada pozitív, köztük sokan az idős korosztályból. Az ápolónők közül is többen elkapták a betegséget, így nagyon nehéz helyzet alakult ki. Tudjuk, hogy Isten tenyerén, Mária kötényében és az örökélet ígéretében élünk, ugyanakkor nagy szükségünk van most lelki támogatásotokra. Kezdődik az advent, és mi nem gyűlhetünk össze szentmisére, közös imára. Amikor meggyújtjátok az adventi koszorún a gyertyákat, gondoljatok ránk is! Mi is imádkozunk értetek, szeretteitekért!

A Boldogasszony Iskolanővérek

Kedves Barátaink, Munkatársak, Szülők, Diákok!

Fotó: Börcsök Kata

A koronavírus-járvány okozta rendkívüli helyzetben felelős fenntartóként a Kormány, az Operatív Törzs és az illetékes hatóságok utasításai szerint járunk el, és járnak el a köznevelési intézményeink. Magyarország kormányának döntése értelmében mától, 2020. március 16-tól bezárnak az iskolák, és digitális oktatási munkarend lép életbe, ezek szerint kell működtetni az oktatási rendszert, tanulóknak biztosítani kell a tanulási lehetőséget.

A vasarnap.hu interjúja Rubovszky Ritával

„Zéró tolerancia a szexuális, a verbális és nonverbális abúzusokkal szemben is" címmel jelentetett meg interjút Rubovszky Ritával a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont igazgatójával, a Hetvenkét Tanítvány Mozgalom pedagógiai munkacsoportjának vezetőjével a vasarnap.hu a gyermekneveléssel kapcsolatos kultúraváltásról, a kirívó pedofil esetekről és a média általi kollektív bűnösként való megbélyegzéséről. Az interjút változatlan formában közöljük.

NEK családi nap a Margit-szigeten

Az összes program közül talán leglelkesebben a NEK családi napjára készültünk a Margit-szigeten. Nagyon vártuk a találkozást egykori és jelenlegi tanítványainkkal, barátainkkal, és szép számban el is jöttek. A rendezvényen több helyszínen is jelen voltunk:...