Rendtartomány hírei

Barátaink imáját kérjük koronavírusos nővéreinkért

Kedves Barátaink, eddig szórványosan érte el a vírus rendtartományunk nővéreit. Most a budapesti közösségnek mintegy harmada pozitív, köztük sokan az idős korosztályból. Az ápolónők közül is többen elkapták a betegséget, így nagyon nehéz helyzet alakult ki. Tudjuk, hogy Isten tenyerén, Mária kötényében és az örökélet ígéretében élünk, ugyanakkor nagy szükségünk van most lelki támogatásotokra. Kezdődik az advent, és mi nem gyűlhetünk össze szentmisére, közös imára. Amikor meggyújtjátok az adventi koszorún a gyertyákat, gondoljatok ránk is! Mi is imádkozunk értetek, szeretteitekért!

A Boldogasszony Iskolanővérek

Kedves Barátaink, Munkatársak, Szülők, Diákok!

Fotó: Börcsök Kata

A koronavírus-járvány okozta rendkívüli helyzetben felelős fenntartóként a Kormány, az Operatív Törzs és az illetékes hatóságok utasításai szerint járunk el, és járnak el a köznevelési intézményeink. Magyarország kormányának döntése értelmében mától, 2020. március 16-tól bezárnak az iskolák, és digitális oktatási munkarend lép életbe, ezek szerint kell működtetni az oktatási rendszert, tanulóknak biztosítani kell a tanulási lehetőséget.

Isten útjai – Beszélgetés Alix nővérrel

Csúszó Erzsébet M. Alix nővér a vajdasági Nagykikindán él és szolgál. Szerzetesi hivatása a Jugoszláv Tartományban indult. A Délvidéken élő magyar nővérek hivatalosan 1994-től lettek a Magyar Rendtartomány tagjai. Alix nővér 2020-ban ünnepelte első fogadalmának hatvanadik, örökfogadalmának pedig az ötvenötödik évfordulóját. Életéről és hivatásának születéséről vallott a Bizalom és Bátorság újságunk karácsonyi számában. Ezt adjuk közre honlapunkon is.

Hála gyógyulásunkért Istennek és barátainknak

Az elmúlt hetekben nehéz helyzetünk ellenére a Gondviselés jeleként éltük meg azt a tevékeny és imádságos szeretetet, amellyel barátaink, munkatársaink, jelenlegi és egykori tanítványaink közössége körülvett minket. Alábbi levelében Lobmayer M. Judit tartományfőnöknő számol be jelenlegi helyzetünkről és tolmácsolja a nővérközösség köszönetét.

A DigiSchol@nővérek adventi kalendáriuma

Karanténhíradónk mellett online adventi kalendáriumsorozatunkkal üzentünk tanítványainknak, munkatársainknak és barátainknak. Karácsonyig tíz napon át mindennap kinyílt egy ablak, és változatos adventi gondolatokat hallhatunk a nővérektől. Szeretettel hívunk mindenkit, hogy nyissa meg az ablakot!

A DigiSchol@nővérek adventi kalendáriuma

Karanténhíradónk mellett online adventi kalendáriumsorozatunkkal üzenünk tanítványainknak, munkatársainknak és barátainknak. Karácsonyig tíz napon át mindennap kinyílik egy ablak, és változatos adventi gondolatokat hallhatunk a nővérektől. Szeretettel hívunk mindenkit, hogy nyissa meg az ablakot!