Laudato Si’ Megvalósítási Fórum

A Boldogasszony Iskolanővérek Laudato Si' célok iránti nyilvános kötelezettségvállalása

A Szentháromság egy Isten arra sürget minket, hogy a világ szívében a béke, remény és szeretet emberei legyünk.

A Laudato Si’ iránt elkötelezett Kongregációként megkezdünk egy integrál ökológia felé vezető hétéves utat. Karizmánkhoz és egységre irányuló küldetésünkhöz hűen arra kötelezzük magunkat, hogy egyszerűbben, felelősebben és fenntarthatóbb módon élünk, és

másokkal együttműködve
az élet méltóságára és a teremtett világ megóvására nevelünk,
azért szót emelünk
és cselekszünk.

Követve a hívást, hogy prófétai módon éljük küldetésünket, mi, Boldogasszony Iskolanővérek azzal a meggyőződéssel élünk és szolgálunk, hogy a személy átformálásával megváltoztatható a világ.

Nyilvános kötelezettségvállalás
2021. május 25.

​  A  Laudato Si' célok  ​
A Laudato Si’ célkitűzések

A Vatikán felhívást intézett a világ katolikusaihoz. A 2020-as Laudato Si’-hét sikerére alapozva, az idei esemény a Laudato Si' jubileumi év ünnepélyes lezárása volt, ahol bemutattuk, milyen sok kedvező változást értünk el. Az elmúlt hat évben az Egyház és a katolikusok világszerte jelentős előrelépést tettek az ökológiai megtérés útján. Tudjuk, hogy sok még a teendő, de most örömmel ünnepeljük azt, hogy mi minden történt eddig. Az alább közölt imádságok a Laudato Si'-év lezárását ünneplik és egyben beharangozzák a Laudato Si’ megvalósítási fórumot (mely hivatalosan októberben indul el). Arra bátorítjuk, hogy töltse le és ossza meg a következő dokumentumot:

A témához kapcsolódó híreink

Teremtésvédelmi Hetek 2022 őszén

„Láttam népem nyomorúságát… hallottam kiáltását… és ismerem szenvedését… Most tehát jöjj, hadd küldjelek…Én veled leszek!” (Kiv 3,7-8.10.12)

A szeptember 1. és október 4. közötti időben – Szent II. János Pál és Ferenc pápa felhívására – intenzívebben imádkozunk és cselekszünk ökológiai megtérésünkért.

Energiatudatossági és a megújuló energiahordozókról szóló vándorkiállítás a Boldogasszony Iskolanővérek iskoláiban

2020. január közepétől két hónapon keresztül a makói Szignum iskola tágas auláját 12 nagy méretű plakát díszítette, melyek katonás rendben és „talpon állva” hirdették a teremtésvédelemhez kapcsolódó legfontosabb tudnivalókat. A tablók információanyagát Kerekesné Dócs Nikoletta Györgyi tanárnő állította össze, aki négy témakörbe csoportosítva mutatta be a következő témaköröket:

KEHOP-5.4.1-16-2016-00351 kódjelű pályázat zárórendezvénye a Szignumban

2021. szeptember 25-én tartotta meg hagyományos Családi napját a SZIGNUM Iskola, amely egyben a KEHOP-5.4.1-16-2016-00351 kódjelű pályázat zárórendezvényének is helyt adott. A projekt a Boldogasszony Iskolanővérek által fenntartott iskolák tanárainak, tanulóinak és családjaiknak kampánya volt az energiatudatos gondolkodást és életmódot elősegítő szemléletformálás megvalósítására. A szervezők minden generációra gondoltak, az óvodás korosztálytól egészen a nyugdíjasokig kínáltak változatos időtöltést.

A kategória összes híre