Laudato Si’ Megvalósítási Fórum

A Boldogasszony Iskolanővérek Laudato Si' célok iránti nyilvános kötelezettségvállalása

A Szentháromság egy Isten arra sürget minket, hogy a világ szívében a béke, remény és szeretet emberei legyünk.

A Laudato Si’ iránt elkötelezett Kongregációként megkezdünk egy integrál ökológia felé vezető hétéves utat. Karizmánkhoz és egységre irányuló küldetésünkhöz hűen arra kötelezzük magunkat, hogy egyszerűbben, felelősebben és fenntarthatóbb módon élünk, és

másokkal együttműködve
az élet méltóságára és a teremtett világ megóvására nevelünk,
azért szót emelünk
és cselekszünk.

Követve a hívást, hogy prófétai módon éljük küldetésünket, mi, Boldogasszony Iskolanővérek azzal a meggyőződéssel élünk és szolgálunk, hogy a személy átformálásával megváltoztatható a világ.

Nyilvános kötelezettségvállalás
2021. május 25.

​  A  Laudato Si' célok  ​
A Laudato Si’ célkitűzések

A Vatikán felhívást intézett a világ katolikusaihoz. A 2020-as Laudato Si’-hét sikerére alapozva, az idei esemény a Laudato Si' jubileumi év ünnepélyes lezárása volt, ahol bemutattuk, milyen sok kedvező változást értünk el. Az elmúlt hat évben az Egyház és a katolikusok világszerte jelentős előrelépést tettek az ökológiai megtérés útján. Tudjuk, hogy sok még a teendő, de most örömmel ünnepeljük azt, hogy mi minden történt eddig. Az alább közölt imádságok a Laudato Si'-év lezárását ünneplik és egyben beharangozzák a Laudato Si’ megvalósítási fórumot (mely hivatalosan októberben indul el). Arra bátorítjuk, hogy töltse le és ossza meg a következő dokumentumot:

A témához kapcsolódó híreink

LSAP csoport a Karolina iskolában

A 2021/2022-es tanév elején a szegedi Karolina iskolánk tanárai megismerkedtek a hét Laudato Si’ célkitűzéssel és a Laudato Si’ Megvalósítási Fórummal. Annak érdekében, hogy ezt a hét célt diákjaink és kollégáink körében népszerűsítsük, létrehoztunk egy önkéntes tanári csoportot. Időről időre találkozunk, hogy összegyűjtsük az ötleteinket és megtervezzük azokat a tevékenységeket, melyeket a teremtett világ megőrzéséért végezhetünk.

Teremtésvédelmi projekt év a Karolina egyik hetedikes osztályában

„Igen nemes dolog, ha valaki vállalja a teremtéssel való törődés kötelességét mindennapi apró tettek által; és csodálatos, hogy a nevelés képes rávenni ezekre, olyannyira, hogy életstílussá váljanak. A környezeti felelősségre való nevelés olyan viselkedésformákra ösztönözhet, amelyek közvetlen és jelentős hatással vannak a környezettel való törődésre… […]

Mindez egy olyan nagylelkű és méltóságteljes kreativitás része, amely az ember legjobb oldalát mutatja meg. (LS 211)

A kategória összes híre