Laudato Si’ Megvalósítási Fórum

A Boldogasszony Iskolanővérek Laudato Si' célok iránti nyilvános kötelezettségvállalása

A Szentháromság egy Isten arra sürget minket, hogy a világ szívében a béke, remény és szeretet emberei legyünk.

A Laudato Si’ iránt elkötelezett Kongregációként megkezdünk egy integrál ökológia felé vezető hétéves utat. Karizmánkhoz és egységre irányuló küldetésünkhöz hűen arra kötelezzük magunkat, hogy egyszerűbben, felelősebben és fenntarthatóbb módon élünk, és

másokkal együttműködve
az élet méltóságára és a teremtett világ megóvására nevelünk,
azért szót emelünk
és cselekszünk.

Követve a hívást, hogy prófétai módon éljük küldetésünket, mi, Boldogasszony Iskolanővérek azzal a meggyőződéssel élünk és szolgálunk, hogy a személy átformálásával megváltoztatható a világ.

Nyilvános kötelezettségvállalás
2021. május 25.

A Vatikán felhívást intézett a világ katolikusaihoz. A 2020-as Laudato Si’-hét sikerére alapozva, az idei esemény a Laudato Si' jubileumi év ünnepélyes lezárása volt, ahol bemutattuk, milyen sok kedvező változást értünk el. Az elmúlt hat évben az Egyház és a katolikusok világszerte jelentős előrelépést tettek az ökológiai megtérés útján. Tudjuk, hogy sok még a teendő, de most örömmel ünnepeljük azt, hogy mi minden történt eddig. Az alább közölt imádságok a Laudato Si'-év lezárását ünneplik és egyben beharangozzák a Laudato Si’ megvalósítási fórumot (mely hivatalosan októberben indul el). Arra bátorítjuk, hogy töltse le és ossza meg a következő dokumentumot:

A témához kapcsolódó híreink

December 10. - Emberi jogok világnapja

December 10-én, advent második vasárnapján meggyújtottuk a koszorún a második gyertyát is, kifejezve ezzel, hogy egyre közeledik a Világosság, aki békét és igazságosságot hoz az életünkbe. Ehhez a gondolathoz kapcsolódik az Emberi jogok világnapja is, mely szintén erre a napra esett, és amelyről világszerte megemlékeznek az iskolanővérek. Azzal a céllal tesszük ezt, hogy töredezett és sebzett világunkban „az igazságtalanság okai megszűnjenek, és felépüljön a béke, az igazságosság és a szeretet világa.” (A Boldogasszony Iskolanővérek Konstitúciójának 17.

Laudato Si’ Movement adventi naptár 2023

A Laudato Si’ iránt elkötelezett szerzetesekként ajánljuk a Laudato Si’ Movement adventi naptárát, amely kalauz lehet egy olyan lelki kalandhoz, melynek átélése helyet készít a szívünkben a megszülető isteni Gyermeknek.

Műanyagmentes július - 2023

A Laudato Si” Mozgalom 2023-ban is meghirdette a Műanyagmentes július elnevezésű kampányát, melynek keretében heti rendszerességgel kihívások elé állítanak bennünket azért, hogy mi is vállaljunk részt a műanyaghasználat csökkentésében. Bár nehéz teljesen elkerülni a műanyagból készült eszközök használatát, kis erőfeszítéssel találhatunk alternatív megoldásokat.

A probléma megoldása az lenne, ha valamiképpen szembeszállnánk a selejtezés kultúrájával, amely az egész bolygót fenyegeti. Ferenc pápa

A kategória összes híre