Határon túli

Nagy István-díjat kapott Nagy M. Vera nővér

Fotó: Horváth László (az EMKE Facebook-oldala)

Örömmel osztjuk meg a hírt, hogy Nagy Éva M. Vera nővér, szovátai énekes missziónk alapítóját és vezetőjét a Kodály Zoltán szellemiségében kifejtett több évtizedes zenepedagógiai, karnagyi, kiemelkedő művészi és kiváló, önzetlen oktatói tevékenységéért az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület a romániai magyar zenei élet szereplői számára 1992-ben alapított Nagy István-díjban részesítette!

A DigiSchol@nővérek adventi kalendáriuma

Karanténhíradónk mellett online adventi kalendáriumsorozatunkkal üzentünk tanítványainknak, munkatársainknak és barátainknak. Karácsonyig tíz napon át mindennap kinyílt egy ablak, és változatos adventi gondolatokat hallhatunk a nővérektől. Szeretettel hívunk mindenkit, hogy nyissa meg az ablakot!

A DigiSchol@nővérek adventi kalendáriuma

Karanténhíradónk mellett online adventi kalendáriumsorozatunkkal üzenünk tanítványainknak, munkatársainknak és barátainknak. Karácsonyig tíz napon át mindennap kinyílik egy ablak, és változatos adventi gondolatokat hallhatunk a nővérektől. Szeretettel hívunk mindenkit, hogy nyissa meg az ablakot!

Kollégiumavató ünnepség Nagybecskereken, egykori zárdaépületünkben

Fotó: MTI/Rosta Tibor

Nagybecskerek belvárosában a Bega-parton sokszor nosztalgiával nézegettük azt a szép épületegyüttest, ami hajdan rendünk nagyhírű iskolája, kollégiuma és zárdája volt. Elérhetetlen álomnak tűnt, hogy valaha is újra visszatérjünk ide. Ez az álom 2020. június 11-én valósággá vált, amikor egy hosszú folyamat eredményeként felavatták a felújított épületszárnyat. A jeles eseményt Dr. Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke is megtisztelte.

Megemlékezés Kornélia nővérről

Nagycsütörtökön, 75 évesen váratlanul elhunyt Both M. Kornélia Boldogasszony iskolanővér. Az alábbiakban felidézzük életét és hivatását, melyből annyi ajándék származott öt évtizeden át a vajdasági magyarok, az utóbbi években pedig a budapesti nővérközösség és tanítványaik számára.