Teremtésvédelem

Az élet méltóságára és az egész teremtett világ védelmére nevelünk, ezért szót emelünk és cselekszünk, együttműködve másokkal.

A témához kapcsolódó híreink

Fabatka vásár a Karolinában

A napokban megtartották a szegedi Karolina iskolánk történetének második fabatka vásárát. A rendezvény elsődleges célja az volt, hogy az alsós diákok által hozott játékok és gyerekkönyvek egy részét olyan közösségeknek, szervezeteknek adományozzuk, ahol örömmel fogadják, mert az ottani gyerekeknek nincs lehetőségük minőségi játékokhoz jutni.

A Föld órája

A Föld órája akció 2006-ban indult, s azóta világszerte megrendezésre kerül március utolsó szombatjának estéjén. Az akcióhoz csatlakozók egy órára lekapcsolják a villanyt, és nem használnak áramot, csak ha feltétlenül szükséges. A cél elsősorban bolygónk megőrzése és a teremtett világ fenntartása iránti felelősségünk tudatosítása.

A kategória összes híre