Teremtésvédelem

Az élet méltóságára és az egész teremtett világ védelmére nevelünk, ezért szót emelünk és cselekszünk, együttműködve másokkal.

A témához kapcsolódó híreink

LSAP csoport a Karolina iskolában

A 2021/2022-es tanév elején a szegedi Karolina iskolánk tanárai megismerkedtek a hét Laudato Si’ célkitűzéssel és a Laudato Si’ Megvalósítási Fórummal. Annak érdekében, hogy ezt a hét célt diákjaink és kollégáink körében népszerűsítsük, létrehoztunk egy önkéntes tanári csoportot. Időről időre találkozunk, hogy összegyűjtsük az ötleteinket és megtervezzük azokat a tevékenységeket, melyeket a teremtett világ megőrzéséért végezhetünk.

Teremtésvédelmi projekt év a Karolina egyik hetedikes osztályában

„Igen nemes dolog, ha valaki vállalja a teremtéssel való törődés kötelességét mindennapi apró tettek által; és csodálatos, hogy a nevelés képes rávenni ezekre, olyannyira, hogy életstílussá váljanak. A környezeti felelősségre való nevelés olyan viselkedésformákra ösztönözhet, amelyek közvetlen és jelentős hatással vannak a környezettel való törődésre… […]

Mindez egy olyan nagylelkű és méltóságteljes kreativitás része, amely az ember legjobb oldalát mutatja meg. (LS 211)

A kategória összes híre