Teremtésvédelem

Az élet méltóságára és az egész teremtett világ védelmére nevelünk, ezért szót emelünk és cselekszünk, együttműködve másokkal.

A témához kapcsolódó híreink

Energiatudatossági és a megújuló energiahordozókról szóló vándorkiállítás a Boldogasszony Iskolanővérek iskoláiban

2020. január közepétől két hónapon keresztül a makói Szignum iskola tágas auláját 12 nagy méretű plakát díszítette, melyek katonás rendben és „talpon állva” hirdették a teremtésvédelemhez kapcsolódó legfontosabb tudnivalókat. A tablók információanyagát Kerekesné Dócs Nikoletta Györgyi tanárnő állította össze, aki négy témakörbe csoportosítva mutatta be a következő témaköröket:

KEHOP-5.4.1-16-2016-00351 kódjelű pályázat zárórendezvénye a Szignumban

2021. szeptember 25-én tartotta meg hagyományos Családi napját a SZIGNUM Iskola, amely egyben a KEHOP-5.4.1-16-2016-00351 kódjelű pályázat zárórendezvényének is helyt adott. A projekt a Boldogasszony Iskolanővérek által fenntartott iskolák tanárainak, tanulóinak és családjaiknak kampánya volt az energiatudatos gondolkodást és életmódot elősegítő szemléletformálás megvalósítására. A szervezők minden generációra gondoltak, az óvodás korosztálytól egészen a nyugdíjasokig kínáltak változatos időtöltést.

Energiakaland, flashmob a Szignumban

A környezetbarát jövő közlekedését hozta a makói Szignum diákjainak számára testközelbe egy különleges program 2019. november 22-én, pénteken.  A KEHOP-5.4.1-16-2016-00351 kódjelű pályázathoz kapcsolódóan egy elektromos autót ismerhettek meg és próbálhattak ki felsős tanulóink. Az e-autót a tanulók egy előre begyakorolt koreográfiával fogadták: a jövő generációját képviselve körbe álltak az iskola udvarán, majd a hangtalanul begördülő kocsinak megnyitva a kört mintegy befogadták a jövő technológiáját képviselő járművet.

A kategória összes híre