Teremtésvédelem

Az élet méltóságára és az egész teremtett világ védelmére nevelünk, ezért szót emelünk és cselekszünk, együttműködve másokkal.

A témához kapcsolódó híreink

December 10. - Emberi jogok világnapja

December 10-én, advent második vasárnapján meggyújtottuk a koszorún a második gyertyát is, kifejezve ezzel, hogy egyre közeledik a Világosság, aki békét és igazságosságot hoz az életünkbe. Ehhez a gondolathoz kapcsolódik az Emberi jogok világnapja is, mely szintén erre a napra esett, és amelyről világszerte megemlékeznek az iskolanővérek. Azzal a céllal tesszük ezt, hogy töredezett és sebzett világunkban „az igazságtalanság okai megszűnjenek, és felépüljön a béke, az igazságosság és a szeretet világa.” (A Boldogasszony Iskolanővérek Konstitúciójának 17.

Laudato Si’ Movement adventi naptár 2023

A Laudato Si’ iránt elkötelezett szerzetesekként ajánljuk a Laudato Si’ Movement adventi naptárát, amely kalauz lehet egy olyan lelki kalandhoz, melynek átélése helyet készít a szívünkben a megszülető isteni Gyermeknek.

Műanyagmentes július - 2023

A Laudato Si” Mozgalom 2023-ban is meghirdette a Műanyagmentes július elnevezésű kampányát, melynek keretében heti rendszerességgel kihívások elé állítanak bennünket azért, hogy mi is vállaljunk részt a műanyaghasználat csökkentésében. Bár nehéz teljesen elkerülni a műanyagból készült eszközök használatát, kis erőfeszítéssel találhatunk alternatív megoldásokat.

A probléma megoldása az lenne, ha valamiképpen szembeszállnánk a selejtezés kultúrájával, amely az egész bolygót fenyegeti. Ferenc pápa

A kategória összes híre