KEHOP-5.4.1-16-2016-00351 kódjelű pályázat zárórendezvénye a Szignumban

2021. szeptember 25-én tartotta meg hagyományos Családi napját a SZIGNUM Iskola, amely egyben a KEHOP-5.4.1-16-2016-00351 kódjelű pályázat zárórendezvényének is helyt adott. A projekt a Boldogasszony Iskolanővérek által fenntartott iskolák tanárainak, tanulóinak és családjaiknak kampánya volt az energiatudatos gondolkodást és életmódot elősegítő szemléletformálás megvalósítására. A szervezők minden generációra gondoltak, az óvodás korosztálytól egészen a nyugdíjasokig kínáltak változatos időtöltést.

Energiakaland, flashmob a Szignumban

A környezetbarát jövő közlekedését hozta a makói Szignum diákjainak számára testközelbe egy különleges program 2019. november 22-én, pénteken.  A KEHOP-5.4.1-16-2016-00351 kódjelű pályázathoz kapcsolódóan egy elektromos autót ismerhettek meg és próbálhattak ki felsős tanulóink. Az e-autót a tanulók egy előre begyakorolt koreográfiával fogadták: a jövő generációját képviselve körbe álltak az iskola udvarán, majd a hangtalanul begördülő kocsinak megnyitva a kört mintegy befogadták a jövő technológiáját képviselő járművet.

A ZöldEnergia fotópályázat eredményhirdetése

Sikeresen lezárult a 2020 februárjában ZöldEnergia címmel meghirdetett fotópályázat, melyre 55 résztvevő több mint 100 pályaműve érkezett be. A pályázat témája az energiatudatosság és a megújuló energiahordozók népszerűsítése volt.

Közösségépítő programok a szakkollégiumban

Támogató: Emberi Erőforrások Minisztériuma

Támogatott: Patrona Katolikus Egyetemi Szakkollégium

Felhívás címe: Egyházak Közösségi Célú Programjainak és Beruházásainak Támogatása

Ökos családi nap a SZIGNUM-ban

A teremtésvédelem és a környezettudatosság témája köré szerveződött idei Családi napunk. A hagyományos közösségi programon előadásokkal, játékos állomásokkal és bábelőadással is vártuk a mintegy hatszáz résztvevőt.

EFOP 1.3.7-17 - Dél-mátrai Röptető

2018 tavaszán kezdetét vette a Boldogasszony Iskolanővérek mint konzorciumvezető, a Boldog Terézia Katolikus Feminine Studie Szakkollégium, valamint a Stillmungus Kulturális Alapítvány mint konzorciumtagok szereplésével megvalósuló Dél-mátrai Röptető című projekt. Az EFOP- 1.3.7-17 kódszámú, A társadalmi kohézió erősítése az egyházak és civil szervezetek közösségfejlesztő tevékenységének bővítése c. felhívás keretében Markazon és Markaz környéki településeken hátránykompenzáció, valamint a konzorcium partnerek szervezeti és szakmai fejlesztése valósul meg.

Energiatudatos szemléletformáló kampány

A projekt neve:

A Boldogasszony Iskolanővérek által üzemeltetett iskolák tanárainak és tanulóinak, valamint érintett hozzátartozóinak kampánya az energiatudatos gondolkodást és életmódot elősegítő szemléletformálás megvalósítására

Azonosítója:

KEHOP-5.4.1-16-2016-00351

Új óvoda épült a Karolinában a magyar kormány támogatásával

EGYH-KCP-17-P-0174 és EGYH-KCP-18-P-0173

A Boldogasszony Iskolanővérek magyarországi tartománya által fenntartott Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium összetett intézmény falai között a kezdetek óta óvoda is működik.

Befejeződött a „Dél-mátrai Röptető” projekt

Végéhez ért a Boldogasszony Iskolanővérek mint konzorciumvezető, és a Boldog Terézia Katolikus Feminine Studies Szakkollégium, valamint a Stillmungus Kulturális Alapítvány mint konzorciumtagok szereplésével megvalósuló Dél-mátrai Röptető című projekt.

Alumni rendszer építése

Támogató:   Magyarország Kormánya

Támogatott: Boldogasszony Iskolanővérek Alapítvány

Felhívás címe: Civil szervezetek működésének biztosítására vagy szakmai programjának megvalósítására és működésének biztosítására fordítható összevont támogatás 2021.

Balatoni SSND tábor 2021

A Boldogasszony Iskolanővérek négy iskolájából közösen táboroztak diákok 2021. július 6-11. között Balatonlellén. A résztvevők négyféle tematikus program közül választhattak.
A
tábort bemutató kisfilmet Halmágyi Gábor és Tanács Barnabás önkéntes munkában készítették.

A kategória összes híre