A ZöldEnergia fotópályázat eredményhirdetése

Sikeresen lezárult a 2020 februárjában ZöldEnergia címmel meghirdetett fotópályázat, melyre 55 résztvevő több mint 100 pályaműve érkezett be. A pályázat témája az energiatudatosság és a megújuló energiahordozók népszerűsítése volt.

Közösségépítő programok a szakkollégiumban

Támogató: Emberi Erőforrások Minisztériuma

Támogatott: Patrona Katolikus Egyetemi Szakkollégium

Felhívás címe: Egyházak Közösségi Célú Programjainak és Beruházásainak Támogatása

Ökos családi nap a SZIGNUM-ban

A teremtésvédelem és a környezettudatosság témája köré szerveződött idei Családi napunk. A hagyományos közösségi programon előadásokkal, játékos állomásokkal és bábelőadással is vártuk a mintegy hatszáz résztvevőt.

EFOP 1.3.7-17 - Dél-mátrai Röptető

2018 tavaszán kezdetét vette a Boldogasszony Iskolanővérek mint konzorciumvezető, a Boldog Terézia Katolikus Feminine Studie Szakkollégium, valamint a Stillmungus Kulturális Alapítvány mint konzorciumtagok szereplésével megvalósuló Dél-mátrai Röptető című projekt. Az EFOP- 1.3.7-17 kódszámú, A társadalmi kohézió erősítése az egyházak és civil szervezetek közösségfejlesztő tevékenységének bővítése c. felhívás keretében Markazon és Markaz környéki településeken hátránykompenzáció, valamint a konzorcium partnerek szervezeti és szakmai fejlesztése valósul meg.

Energiatudatos szemléletformáló kampány

A projekt neve:

A Boldogasszony Iskolanővérek által üzemeltetett iskolák tanárainak és tanulóinak, valamint érintett hozzátartozóinak kampánya az energiatudatos gondolkodást és életmódot elősegítő szemléletformálás megvalósítására

Azonosítója:

KEHOP-5.4.1-16-2016-00351

Új óvoda épült a Karolinában a magyar kormány támogatásával

EGYH-KCP-17-P-0174 és EGYH-KCP-18-P-0173

A Boldogasszony Iskolanővérek magyarországi tartománya által fenntartott Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium összetett intézmény falai között a kezdetek óta óvoda is működik.

A magyar kormány 35 millió forint támogatásával újult meg a Svetits óvodai része

Az EGYH-EKF-20-P-0019 kódszámú egyházi támogatást a Boldogasszony Iskolanővérek nyerte el a Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium intézmény óvodai részének fejlesztésére. Az elnyert támogatásból az óvodai rész szennyvíz- és ivóvízvezeték rendszerének külső és belső felújítása, vizesblokkok korszerűsítésre valósult meg.

Közösségépítő programok a szakkollégiumban

Támogató: Magyarország Kormánya

Támogatott: Patrona Katolikus Egyetemi Szakkollégium

Felhívás címe: 2020. évi egyházi táborok és közösségi célú programok támogatása