A ZöldEnergia fotópályázat eredményhirdetése

Sikeresen lezárult a 2020 februárjában ZöldEnergia címmel meghirdetett fotópályázat, melyre 55 résztvevő több mint 100 pályaműve érkezett be. A pályázat témája az energiatudatosság és a megújuló energiahordozók népszerűsítése volt.

Közösségépítő programok a szakkollégiumban

Támogató: Emberi Erőforrások Minisztériuma

Támogatott: Patrona Katolikus Egyetemi Szakkollégium

Felhívás címe: Egyházak Közösségi Célú Programjainak és Beruházásainak Támogatása

Ökós családi nap a SZIGNUM-ban

A teremtésvédelem és a környezettudatosság témája köré szerveződött idei Családi napunk. A hagyományos közösségi programon előadásokkal, játékos állomásokkal és bábelőadással is vártuk a mintegy hatszáz résztvevőt.

EFOP 1.3.7-17 - Dél-mátrai Röptető

2018 tavaszán kezdetét vette a Boldogasszony Iskolanővérek mint konzorciumvezető, a Boldog Terézia Katolikus Feminine Studie Szakkollégium, valamint a Stillmungus Kulturális Alapítvány mint konzorciumtagok szereplésével megvalósuló Dél-mátrai Röptető című projekt. Az EFOP- 1.3.7-17 kódszámú, A társadalmi kohézió erősítése az egyházak és civil szervezetek közösségfejlesztő tevékenységének bővítése c. felhívás keretében Markazon és Markaz környéki településeken hátránykompenzáció, valamint a konzorcium partnerek szervezeti és szakmai fejlesztése valósul meg.

Energiatudatos szemléletformáló kampány

A projekt neve:

A Boldogasszony Iskolanővérek által üzemeltetett iskolák tanárainak és tanulóinak, valamint érintett hozzátartozóinak kampánya az energiatudatos gondolkodást és életmódot elősegítő szemléletformálás megvalósítására

Azonosítója:

KEHOP-5.4.1-16-2016-00351

Új óvoda épült a Karolinában a magyar kormány támogatásával

EGYH-KCP-17-P-0174 és EGYH-KCP-18-P-0173

A Boldogasszony Iskolanővérek magyarországi tartománya által fenntartott Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium összetett intézmény falai között a kezdetek óta óvoda is működik.

Befejeződött a „Dél-mátrai Röptető” projekt

Végéhez ért a Boldogasszony Iskolanővérek mint konzorciumvezető, és a Boldog Terézia Katolikus Feminine Studies Szakkollégium, valamint a Stillmungus Kulturális Alapítvány mint konzorciumtagok szereplésével megvalósuló Dél-mátrai Röptető című projekt.

Alumni rendszer építése

Támogató:   Magyarország Kormánya

Támogatott: Boldogasszony Iskolanővérek Alapítvány

Felhívás címe: Civil szervezetek működésének biztosítására vagy szakmai programjának megvalósítására és működésének biztosítására fordítható összevont támogatás 2021.

Balatoni SSND tábor 2021

A Boldogasszony Iskolanővérek négy iskolájából közösen táboroztak diákok 2021. július 6-11. között Balatonlellén. A résztvevők négyféle tematikus program közül választhattak.
A
tábort bemutató kisfilmet Halmágyi Gábor és Tanács Barnabás önkéntes munkában készítették.

Nővérek nyári lelkigyakorlatának támogatása

Támogató: Magyarország Kormánya

Támogatott: Boldogasszony Iskolanővérek

Felhívás címe: „Egyházi közösségi célú programok támogatása”

A projekt címe: Nővérek nyári lelkigyakorlatának támogatása

A magyar kormány 35 millió forint támogatásával újult meg a Svetits óvodai része

Az EGYH-EKF-20-P-0019 kódszámú egyházi támogatást a Boldogasszony Iskolanővérek nyerte el a Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium intézmény óvodai részének fejlesztésére. Az elnyert támogatásból az óvodai rész szennyvíz- és ivóvízvezeték rendszerének külső és belső felújítása, vizesblokkok korszerűsítésre valósult meg.

A kategória összes híre