Teremtésvédelem

LSAP csoport a Karolina iskolában

A 2021/2022-es tanév elején a szegedi Karolina iskolánk tanárai megismerkedtek a hét Laudato Si’ célkitűzéssel és a Laudato Si’ Megvalósítási Fórummal. Annak érdekében, hogy ezt a hét célt diákjaink és kollégáink körében népszerűsítsük, létrehoztunk egy önkéntes tanári csoportot. Időről időre találkozunk, hogy összegyűjtsük az ötleteinket és megtervezzük azokat a tevékenységeket, melyeket a teremtett világ megőrzéséért végezhetünk.

Teremtésvédelmi projekt év a Karolina egyik hetedikes osztályában

„Igen nemes dolog, ha valaki vállalja a teremtéssel való törődés kötelességét mindennapi apró tettek által; és csodálatos, hogy a nevelés képes rávenni ezekre, olyannyira, hogy életstílussá váljanak. A környezeti felelősségre való nevelés olyan viselkedésformákra ösztönözhet, amelyek közvetlen és jelentős hatással vannak a környezettel való törődésre… […]

Mindez egy olyan nagylelkű és méltóságteljes kreativitás része, amely az ember legjobb oldalát mutatja meg. (LS 211)

A Laudato Si’ és a Globális Oktatási Egyezmény kapcsolata

Fotó: unsplash.com/Aaron Burden

A Laudato Si’ kezdetű enciklika (2015) és a Globális Oktatási Egyezmény (2019) tartalma szoros kapcsolatban áll egymással.

„Igen nemes dolog, ha valaki vállalja a teremtéssel való törődés kötelességét mindennapi apró tettek által; és csodálatos, hogy a nevelés képes rávenni ezekre, olyannyira, hogy életstílussá váljanak.” (Laudato Si’ 211.)

Az ökológiai lelkiség és az advent

Minden teremtménnyel egy csodálatos és egyetemes közösséget alkotunk. A Laudato Si’ iránti elköteleződésünk hatodik célja arra emlékeztet bennünket, hogy találjuk meg Istent mindenben, és minden mindennel összefügg. A Laudato Si' 220.

Hét éves lett a Laudato Si' Mozgalom

Hihetetlenül hangzik, pedig igaz: 2022. január 15-én a Laudato Si' Mozgalom hétéves lett!

Ez alatt a hét év alatt sok százezer ember törekedett arra, hogy világszerte valódi reményt nyújtson emberek millióinak. Ugyan még tengernyi tennivalónk van a teremtésvédelemmel kapcsolatban, ugyanakkor nem töltöttük tétlenül az elmúlt hét évet sem.