Iskolai hírek

Kenutábor Kisbodakon

A nyári nagy melegben nincs is jobb, mint a hűsítő víz közelében tölteni az időt, felfedezni tavaink, folyóink varázslatos élővilágát. Ilyen aktív pihenésben volt idén már másodszor része Réka nővér tizenegyedikes diákjainak. Az alábbiakban az ő beszámolójukat olvashatják.

Patronás siker az ökumenikus diákfilmszemlén

Idén a járványhelyzet miatt május 29-én online tartották a 9. ökumenikus diákfilmszemle döntőjét. A szabadon választott filmek kategóriájában a 3. helyezést patronás tanuló nyerte. Gratulálunk Dérczy Abigél 12. osztályos diákunknak Táncoló gumicukrok című félperces animációs filmjéhez. A filmszemle végeredménye és a legjobb alkotások megtekinthetők a filmszemle honlapján (okudiakfilm.hu).

Új tornapálya a Patronában

Új sportpályát vehettek birtokba szeptember 11-én a patronás diákok. A pályát Rubovszky Rita főigazgatónő és Lobmayer M. Judit nővér tartományfőnöknő adták át, és Szabon Gábor atya áldotta meg.

Új önkiszolgáló ebédlő nyílt a Patronában

Szeptember 1-jén 12 óra 55 perckor lépte át az új önkiszolgáló diákebédlő küszöbét az első patronás lány, aki éppen tornaóráról érkezett. Lencsevégre kaptuk a történelmi pillanatot, amint végigment a folyamaton: tálca, evőeszköz, szalvéta, leves, második fogás, kenyér, pohár, asztalfoglalás...

Veni Sancte

Régi hagyomány, hogy az egyházi iskolák a tanévet a Szentlelket hívó énekkel kezdik. Ki mást is hívhatnánk segítségül – pedagógusok és diákok egyaránt, – mint a harmadik isteni személyt? Ilyenkor a Szentlélek hét ajándéka közül leginkább a bölcsességre, az értelemre és a tudományra gondolunk.

Hogyan nem lehet digitálisan tanítani?

Rubovszky Rita a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontunk főigazgatója adott interjút az Új Embernek, illetve a Magyar Kurírnak a digitális oktatás tapasztalatairól, az egymás iránt érzett felelősségről, az idei tanévkezdés kihívásairól és reményeiről.