Iskolai hírek

Patronások Rómában - 2022.június 18-22.

"Miután Patronás éveinket megkoronáztuk az érettségi vizsgák befejezésével, eljött a kikapcsolódás ideje: Rómába látogattunk, az emberiség történelmének egyik, ha nem a legfontosabb helyszínére.

Az út megtervezése végig kísérte egész évünket, ebben Sümeghy Kata, iskolánk volt tanulója segített nekünk. Mindenki hatalmas izgalommal vágott neki a kalandnak és különös színezetet adott az utazásnak a tudat, hogy ez az utolsó közös kirándulásunk egy osztályként.

Angol nyelvű Biblia táborunk

A kreativitást és nyelvtudást fejlesztő foglalkozásokban, vidám játékokban gazdag, a bibliai ismereteket is bővítő táborunk június 19. és 22. között zajlott. A tábor vezetői M. Luca és M. Sára volt. A szovátai Marianum adott otthont a jókedvű, a diákok tudását is gyarapító programnak. Köszönjük a résztvevő gyermekek szüleinek önzetlen támogatását!

Ukrajnai tanulók a Patronában

A Magyar Kurír online hírportál 2022. június 7-én megjelent cikkében arról olvashatunk, hogy miként segíti a Patrona Hungariae Általános Iskola és Gimnázium az ukrajnai tanulókat.

A Szathmáry Leánykollégium jubileuma

Május 28-án ünnepeltük a nagybecskereki Szathmáry Karolina Leánykollégium alapításának 25. évfordulóját, egyúttal arról is megemlékeztünk, hogy az első iskolanővérek 1880-ban érkeztek a városba. Ünnepi szentmisével kezdtük a napot, melyen a pancsovai plébános, Gyuris László atya volt a főcelebráns. A szentmisén a kollégium énekkara végezte az énekes szolgálatot.

Alapítónk ünnepe

Az iskolanővéri iskolákban nagy vidámsággal ünnepelték diákjaink az SSND alapítójának, Boldog M. Terézia Gerhardingernek 143. égi születésnapját.

Karolinás diákok a környezetszennyezés ellen

Az Erasmus+ KA229 pályázat keretein belül a szegedi Karolina Gimnázium diákjainak egy csoportja részt vesz a SWAP-projektben (Students Against Water and Air Pollution) . A projekt a diákmobilitás jegyében nemzetközi együttműködést valósít meg a víz- és levegőszennyezés mérésére és megakadályozására.

Az eredményekről, az elvégzett munkáról folyamatosan kerülnek fel új tartalmak a Karolina Iskola weboldalára.