Lelkiségünk

E-mail-címre várjuk imaszándékaikat!

A Boldogasszony Iskolanővérek közösségét is aggodalommal tölti el a koronavírus-járvány harmadik hulláma, amelyben ismét nagyon sokan megbetegedtek. Aggodalmunknál azonban erősebb a hitünk és a segíteni akarásunk. Szeretettel várjuk mindazok imaszándékait, akik a pandémia miatt nehéz helyzetbe kerültek.

Nagyszombat

Ezen a napon csendben vagyunk. A liturgia is hallgat, ma csak a zsolozsma hangja szól. A sírjában nyugvó Krisztussal együtt hallgatunk. Csak este kezdődik el az ünnep a húsvét vigíliájával, amelynek első szertartásos mozzanata a tűzszentelés, hiszen a húsvéti fény Krisztust jelképezi, akinek feltámadásával a remény éled újjá.

Nagypéntek

„Maga vitte keresztjét, míg oda nem ért az úgynevezett Koponyák helyére, amelyet héberül Golgotának hívnak. Ott keresztre feszítették, s két másikat is vele, jobb és bal felől, Jézust meg középen.” (Jn 19, 17-19) Lelkiségi útmutató Krisztus halálának napjára.

Nagycsütörtök

A szent háromnap mindegyikén szeretettel tesszük közé azt a lelkiségi útmutatót, amelyet Gallatz M. Klarissza nővérünk és Hervai Pál hittanárunk állított össze. Az útmutató diákoknak készült, de kortól függetlenül jó szívvel ajánljuk mindenkinek.

Online szertartások a szent háromnapon

Sok hívőnek az idei húsvéti időben sem lesz módja megszokott módon részt venni a szertartásokon. Nekik kívánunk segítséget nyújtani. Az alábbi linkeken néhány olyan plébánia és szerzetesközösség elérhetősége található, amelyekre kattintva bárki bekapcsolódhat a szent háromnap liturgiájába.

Imádságok a járvány idején

Sajnos az elmúlt hetekben a koronavírus-járvány ismét sok embert betegített meg. Több templomban nincs lehetőség szertartáson részt venni, illetve számos hívő elővigyázatosságból távol marad. A lelki áldozáshoz és e nehéz időben hitünk megéléséhez szeretnénk segítséget adni tanácsokkal és imádságokkal.

„Mindenkinek szüksége van kapaszkodókra”

A Tanítvány-Kép rovatunk következő interjúalanya Bocskai-Kovács Éva opera-énekesnő. Éva a Délvidéken született és a szegedi Karolina Iskolánkban érettségizett. Kislányként, a tisztán csengő hangjára a tavaly elhunyt Both M. Kornélia iskolanővér figyelt fel először. Az elmúlt években több énekverseny első díjasa volt, 2013-ban a Szegedi Operabarátok neki ítélték Az Évad Ifjú Művésze-díjat. Kétszeres Dömötör-díjas művész. Az alábbi interjú a Bizalom és Bátorság című újságunk téli számában jelent meg.

Segítség lelki áldozáshoz

Az illusztrációt köszönjük egykori volt diákunknak és férjének, vagyis egy hajdani patronás és egy piarista diáknak

A járvány hónapjaiban a hívek kamerák közvetítésével tudnak részt venni a szentmiséken. Szentáldozásra azonban ilyenkor csak lelki áldozás formájában van lehetőség. Mivel a lelki áldozás nem tartozik az eddig megszokott hitgyakorlataink közé, bizonyára sokaknak jól jön a segítség ehhez. Az alábbiakban Lobmayer Imre (Judit nővérünk testvére) piarista atya gondolatait osztjuk meg.

Paschalis nővér húsvéti üzenete

Paschalis nővér, akinek a neve is húsvétit jelent, májusban lesz kilencvenkilenc éves. A télen elszenvedett combnyaktörés sem törte meg derűjét. Az ő ünnepi üzenetével és egy kis beszámolóval viszonozzuk az egykori tanítványok, jóbarátok imáját, érdeklődését, az eljuttatott figyelmességeket.