December 10. - Emberi jogok világnapja

December 10-én, advent második vasárnapján meggyújtottuk a koszorún a második gyertyát is, kifejezve ezzel, hogy egyre közeledik a Világosság, aki békét és igazságosságot hoz az életünkbe. Ehhez a gondolathoz kapcsolódik az Emberi jogok világnapja is, mely szintén erre a napra esett, és amelyről világszerte megemlékeznek az iskolanővérek. Azzal a céllal tesszük ezt, hogy töredezett és sebzett világunkban „az igazságtalanság okai megszűnjenek, és felépüljön a béke, az igazságosság és a szeretet világa.” (A Boldogasszony Iskolanővérek Konstitúciójának 17. pontjából).

Advent második hetében tehát arra hívtuk munkatársainkat, hogy csatlakozzanak ehhez a törekvésünkhöz, és segítsenek, hogy diákjaink is bekapcsolódhassanak. Ennek megfelelően készítettünk egy leírást a világnapról és az emberi jogokról, melyek közül idén az élethez való jogot emeltük ki, mely szorosan összefügg a békével. Egy közös reggeli kör alkalmával diákjainktól azt kértük, hogy gondolkodjanak azon, hogyan tudnának saját környezetükben béketeremtőként jelen lenni, és a kiengesztelődésért munkálkodni. Erről folytattak dialógust osztálytársaikkal, majd az erre az alkalomra készített plakátra felírhatták a gondolataikat. A reggeli kör végén diameditáció segítségével imádkoztunk, hogy béke legyen a világban, az embertársaink között, és saját életünkben.

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Ki
2023. december 13.