Nagy István-díjat kapott Nagy M. Vera nővér

Örömmel osztjuk meg a hírt, hogy Nagy Éva M. Vera nővér, szovátai énekes missziónk alapítóját és vezetőjét a Kodály Zoltán szellemiségében kifejtett több évtizedes zenepedagógiai, karnagyi, kiemelkedő művészi és kiváló, önzetlen oktatói tevékenységéért az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület a romániai magyar zenei élet szereplői számára 1992-ben alapított Nagy István-díjban részesítette!

A zártkörű díjátadóra 2021. április 10-én került sor a Kolozsvár-Alsóvárosi Református Egyházkerület templomában, református áhitat keretében. Vera nővér laudációja, melyet Sárközi Sándor piarista mondott, és a díjátadás az EMKE facebook-oldalán megtalálható élő közvetítés felvételén kicsivel 2:09:00 előtt kezdődik:

https://www.facebook.com/erdelyi.magyar.kozmuvelodesi.egyesulet/videos/1089394458207415

Az egyesület által idén kiosztott egyéb díjak és a díjazottak listája, rövid méltatása:

https://www.emke.ro/az-emke-2021-es-d%C3%ADjazottai-5997

 

2021. április 12.