Nagyböjti hangoló (5.)

A következő nagyböjti üzenetet Lukács Katalin tanárnő küldi, aki a debreceni Svetits Gimnázium tanára.

Nemes Nagy Ágnes  soraihoz fűzött gondolatokkal és hitünk legfontosabb szimbólumára nyíló ablakképekkel hív meditációra.

Nemes Nagy Ágnes

Az üres ég

 

Az üres ég. Az üres ég.

Én nem tudom, mit is szeretnék.

Talán más nem is kellene,

mint ablakomra egy keresztléc.

 

A hiány, az üresség új jelentésrétegekkel terhelődik ezekben a napokban. Talán még jobban várjuk a feltámadás minden sötétséget, aggodalmat, bizonytalanságot, félelmet legyőző fényét, gyógyító erejét. Szeretnénk túllátni földi sebzettségünkön. Olyan nézőpontot keresünk, mely szabadságot, lelki tágasságot ad. A mindennapok olykor időtlennek tűnő nagyszombati várakozásában, reményteli, hitet adó csöndjében készülünk az Élet teljességének ajándékára.

S más nem is kell…