Öregdiák-találkozó 2020

Sajnálattal értesítjük az érdeklődőket, hogy a meghirdetett rendkívüli veszélyhelyzet miatt az eddig meghirdetett rendezvényeink, így a Boldogasszony Kolostori Kávézóba tervezett nagyböjti alkalmak és az áprilisi öregdiák-találkozó is elmaradnak. Az eseményre regisztráltaknak értesítést küldünk.
Kérjük, további hírekért kísérjék figyelemmel honlapunkat, Facebook-oldalunkat.

Kedves egykori patronás, svetitses, karolinás és SZIGNUM-os tanítványaink, jelenlegi és egykori kollégáink!

Folytatjuk a tavaly megkezdett hagyományt, hogy a húsvét utáni szombaton Budapesten a Patronában nagy találkozót szervezünk.

Aki tavaly részt vett, tudja, milyen felejthetetlen élmény volt mindannyiunknak, és bizonyára szeretné idén is megismételni, aki pedig tavaly lemaradt a találkozóról, most itt az alkalom, hogy egy kellemes, múltidéző napot töltsön együtt velünk!

Jelentkezni március 31-ig az online jelentkezési lap kitöltésével lehet.

Ugyanitt lehetőség van délelőttre termet foglalni osztálytalálkozókhoz!

Jelentkezem!

Tervezett programunk:

9:00 órától folyamatosan Regisztráció, a délelőtt folyamán lehetőség osztálytalálkozókra az osztálytermekben (14:00-ig)
13:00-14:00 Ebéd folyamatosan a diákétkezőben
14:15-től Nosztalgiaséták, műszaki bejárások tanárokkal, nővérekkel, karbantartókkal - folyamatosan egész délután és este

Választható programok:

• Becsöngetés, nosztalgiaórák nővérekkel az osztálytermekben
  • A Boldogasszony Iskolanővérek küldetése - filmvetítés a nagy díszteremben
  • Részletek a Szobonya M. Jolánta nővérrel készült riportfilmből - kis díszterem

Közös találkozó a nagy díszteremben:

• Rubovszky Rita, a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont főigazgatója és Lobmayer M. Judit tartományfőnöknő köszöntője
  • Dr. Bögre Zsuzsanna, a Rákosi- és Kádár-korszak vallásos identitását kutató vallásszociológus, a PPKE docensének előadása: A Patrona Hungariae Gimnázium mindennapjai 1950 és 1990 között a nővérek és az egykor diákok emlékezetében - Élettörténeti és fókuszcsoportos interjúk forrásai alapján

18:00-19:00 Vasárnap előesti szentmise - A szentmisét a Hivatás éve jegyében mindnyájunk hivatásáért ajánljuk fel
19:00-22:00 Vacsora sörpadokkal, fűtött sátrakban az udvaron és a diákebédlőben

Választható programok:

• Nosztalgia-tánciskola Várhegyi Rózsika nénivel és István bácsival a nagy díszteremben
  • A délutáni film ismétlése 20 órakor a Kolostori Kávézóban
  • Eszegetés, iszogatás, beszélgetés folyamatosan az udvaron
  • 21:00 órakor indul az utolsó nosztalgiaséta és műszaki bejárás
22:00 Gyertyafény-keringő, majd záró esti imádság a nagy díszteremben

Szeretettel várunk Benneteket április 18-án!

A Boldogasszony Iskolanővérek