Renáta nővér doktori védése

Sikeresen védte meg "Búcsúk és búcsúlevelek a késő középkori Magyarországon" című történelemtudományi doktori dolgozatát Erős Katalin M. Renáta nővér. A védésre 2020. március 3-án került sor a a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Sophianum épületében.

A bírálóbizottság elnöke Dr. Sz. NAgy László (professor emeritus, PPKE BTK) volt. A témavezető Dr. Szovák Kornél (MTA doktor, egyetemi docens, PPKE BTK), az opponensek pedig Dr. Csukovits Enikő (MTA doktor, tudományos tanácsadó) és Dr. Rácz György (egyetemi docens, PPKE BTK).

Jelen voltak a tudományos élet, az alma mater, azaz a Patrona Hungariae Gimnázium képviselői (köztük Renáta nővér egykori történelemtanára, Tordai Ágota), családtagok és többen rendi közösségünk tagjai közül is.

Nagyon büszkék vagyunk, és ezúton is szeretettel gratulálunk Renáta nővérnek!

2020. március 05.