Egyházi suli - Behúz vagy elriaszt?

A NEK családi napján, szeptember 11-én 11:00 órakor a Margit-szigeten a Szólj be a papnak!-sátorban az egyházi iskolák lesz a téma. Mások mellett Ivanics M. Andrea nővér, a Boldogasszony Iskolanővérek tartományfőnöknője lesz az, aki válaszol a kérdésekre.

Idézet a szervezőktől:

Mi az egyházi iskolák szerepe, miben különböznek az államitól? Talán a világi tananyag leadása némi keresztény körítéssel? Vagy kultúrkeresztény megközelítéssel minőségibb oktatást nyújtani, mint a többi intézmény? Esetleg hitre (is) nevel? Álomkép lenne azt gondolnunk, hogy az iskolának úgy kellene tanítania, nevelnie, hogy közben be is kapcsolja a gyerekeket (ezáltal a családokat) az egyház, a gyülekezetek szövetébe?
Tedd fel kérdéseidet bátran, tabuk nélkül az egyházi iskolákkal kapcsolatban egy piarista atyának, egy iskolanővérnek és egy iskolaigazgatónak!
Válaszadók:
Ivanics M. Andrea SSND, a Boldogasszony Iskolanővérek tartományfőnöknője,
Nyáry Zsigmond, a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Gimnázium igazgatója,
Szakál Ádám Márton SchP, a Piarista Rend magyar tartományfőnöke

2021. szeptember 09.