Fenntarthatóság hete a Karolinában

„…minden teremtmény visszatükröz valamit Istenből és van valami üzenete, amelyet meg akar tanítani nekünk…” (LS 221)

 

Az idei fenntarthatósági témahétre a szegedi Karolina Iskolánk megkapta a Kiskunsági Nemzeti Parktól a Máté Bence természetfotós képeiből készített kiállítást. A húsz nagyméretű képet két héten keresztül láthatták a diákok az iskola folyosóján. A kiállítással az volt a célunk, hogy tanítványaink rácsodálkozzanak a teremtett világ rejtett szépségeire, s ezáltal megsejtsenek valamit Isten végtelen bölcsességéről, jóságáról, és irántunk érzett mérhetetlen szeretetéről. (Vö. LS 84 és 69.) A kiállításhoz kvíz versenyt hirdettünk, és pályázatot is írtunk ki az osztályoknak, melynek értelmében címet adhattak a képeknek, illetve a lefényképezett állatokhoz kapcsolódó párbeszédet vagy történetet írhattak.

Az egyik győztes írást és a hozzá köthető képet alább közöljük.

Na ki a nagyfiú? verses beszélgetés

- Helló-belló! – szólt a róka.

Lenne itt egy kisebb móka!

- Mire gondolsz? Itt a hóba? –

kérdezi a hegy lakója.

- Lássuk, ki a legszebb, legjobb!

- Félreértesz, jobb, ha hagyjunk!

Nem bírsz velem öreg róka,

vadássz csak az őzre, nyúlra!

- Majd meglátjuk, ki vadászik!

Fussunk el most a határáig!

Aki bírja oda-vissza, azé lesz az összes nyúl ma!

- Rendben. És a sas már rebben,

Föl az égre, mindnél szebben.

Majd lecsapott a rókára,

Táncolt vele felhő-várba

Tépte, zúzta, majd letette,

Lehuppant a hóba vele, s megjegyezte:

- Jó volt ez ma, tényleg móka!

De jegyezd meg, te öreg róka:

A király most is itt van épen,

szerényen ezen a hó-trónszéken.

Én az állatok uralkodója,

Te pedig a szolgálója.

(8. c. osztály)

 

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Be