Tőlünk-rólunk

A NEK iskolanővér szemmel

1. nap: nyitó mise a Hősök terén

Folyamatosan frissülő galéria jelenlétünkről a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson.

1. nap: nyitó mise a Hősök terén

Hat nővérünk a szerzetesek szektorában, többen pedig a Patrona Hungariae Katolikus iskolaközpont diákjainak kíséretében vettek részt a szentmisén. De nagy örömünkre sok egykori diákunkkal is összefutottunk!

Isten útjai – Beszélgetés Alix nővérrel

Csúszó Erzsébet M. Alix nővér a vajdasági Nagykikindán él és szolgál. Szerzetesi hivatása a Jugoszláv Tartományban indult. A Délvidéken élő magyar nővérek hivatalosan 1994-től lettek a Magyar Rendtartomány tagjai. Alix nővér 2020-ban ünnepelte első fogadalmának hatvanadik, örökfogadalmának pedig az ötvenötödik évfordulóját. Életéről és hivatásának születéséről vallott a Bizalom és Bátorság újságunk karácsonyi számában.

Foglalkoztató füzet Terézia anya életéről

A szerzőktől: "Összeállításunk a Boldog Terézia Szakkollégium gyermekprogramjaihoz készült segédanyagként. A csángó, roma és hátrányos helyzetű gyerekekkel szervezett anyanyelvi és fejlesztő táborainkban sok tapasztalat halmozódott fel önkénteseink körében. Egyrészt ezeken alapulva, másrészt a 2020-as járványhelyzet megélése miatt úgy láttuk jónak, hogy szerkesztve is elkészítünk egy olyan játékos tanuló-fejlesztő formát, amit ki-ki szabadon bővíthet és variálhat."

„Kivártam ezt a jó döntést”

Hogyan lesz egy vegyészmérnök huszonéves lányból szerzetes? Milyen belső és külső ösvényt kell végigjárnia ahhoz, hogy egy ilyen nagy döntést meghozzon? Rendtartományunk fiatal tagja Geröly M. Sára nővér 2020 júliusában tette le első fogadalmát Rómában. A kilenc első fogadalmas között ő az egyetlen magyar. Vele beszélgettünk keresésről, döntésekről, a nemzetközi noviciátusban szerzett tapasztalatokról, feladatokról és tervekről.

A különbözőségben is megélt egység útján

Ulrik M. Monika nővér élete során volt osztályfőnök, prefekta, matematika-fizika-hittan szakos tanár, jelölt-és posztulánsmester, házfőnök, rendfőnök, spirituális igazgató. Elindította a cserkészmozgalmat a Karolinában. Egybefogta a Szerzetesi Iroda munkáját. Új küldetése szerint, amint azt a járványhelyzet engedi, ő lesz az egyik novíciamesternő Rómában.

"A mi karanténunk felfelé nyitott" - Beszélgetés Ágnes nővérrel

Fodor M. Ágnes nővérünk a Mária Rádió Napindítójában beszélt arról, hogy idős, de még aktív emberként, szerzetesnőként milyen nehézségeket és kegyelmeket tapasztal meg és milyen feladatokra koncentrál, mivel tölti idejét ebben a mindnyájunk számára új, és sokszor nehéz helyzetben.

A beszélgetés 2020. október 20-án hangzott el. A műsorvezetők Parák Eszter és Virágh József atya.

„Where God leads me, there is my place to be” – Interview with Sr. Adrien

Sr. Adrien (M. Adrien (Alíz ) Pekó) has been a sister for 50 years. She was a teacher, a prefect, a deputy principal, provincial and general councillor, provincial leader, and leader of our nursing home for elderly sisters. She lived in Rome, visited the United States, Africa and Japan. She was part of an era which we call a „heroic age” and she was the one who lead the community through the 21st century.

Hat nővér kalandos útra indult - Gabriella nővér útinaplója

Csajághy Sándor csanádi püspök kérésére Terézia anya 1858. október 1-én hat nővért küldött Temesvárra, a magyarországi Bánát fővárosába. Egyikük, Gabriella nővér naplójában örökítette meg az egyhetes út eseményeit és a kezdeti napokat. Bizony, nem kevés izgalomban volt része az első nővéreknek és segítőiknek.

Szabadulós játék a nővérekkel

Ezzel az izgalmas fejtörővel kedveskedtünk idén általános iskolásainknak Terézia anya napja, május 9-e alkalmából. A játék során bejárhatod az iskolát és a rendházat, segíthetsz, és segítséget kérhetsz a nővérektől, a végére pedig sokkal többet fogsz tudni az iskolanővérek hivatásáról, küldetéséről.

A videó végén található link a Hivatás Éve 2020 oldalára vezet.