Nemzetközi közösség

Nemzetközi hírek

Arany és ezüstjubileum az SSDN római Generalátusán

A Boldogasszony Iskolanővérek római Generalátusának Közössége június 26-án ünnepelte Roxanne Schares nővér, általános főnöknő aranyjubileumát és Caroly Anyega nővér, általános tanácsos ezüstjubileumát. Hálával telt szívvel újították meg fogadalmukat a reggeli Eucharisztikus ünnepségen.

Isten áldása kísérje őket a továbbiakban is!

A teljes cikk a nemzetközi oldalunkon olvasható.

Angol nyelvű Biblia táborunk

A kreativitást és nyelvtudást fejlesztő foglalkozásokban, vidám játékokban gazdag, a bibliai ismereteket is bővítő táborunk június 19. és 22. között zajlott. A tábor vezetői M. Luca és M. Sára volt. A szovátai Marianum adott otthont a jókedvű, a diákok tudását is gyarapító programnak. Köszönjük a résztvevő gyermekek szüleinek önzetlen támogatását!

A Szathmáry Leánykollégium jubileuma

Május 28-án ünnepeltük a nagybecskereki Szathmáry Karolina Leánykollégium alapításának 25. évfordulóját, egyúttal arról is megemlékeztünk, hogy az első iskolanővérek 1880-ban érkeztek a városba. Ünnepi szentmisével kezdtük a napot, melyen a pancsovai plébános, Gyuris László atya volt a főcelebráns. A szentmisén a kollégium énekkara végezte az énekes szolgálatot.

A kategória összes híre