Nemzetközi közösség

Nemzetközi hírek

A kiotói kapcsolat: Két ország diákjai és iskolanővérei ünnepelték közös történelmi múltjukat

1948-ban négy St. Louis-i iskolanővér utazott Missouriból a japán Kiotóba, hogy segítsen újraindítani a keresztény oktatást a japán diákok számára. A második világháború csak nemrég ért véget, és a nővéreknek nemcsak útlevélre, hanem katonai engedélyre is szükségük volt ahhoz, hogy beléphessenek az országba. Hosszú út és sok kihívás állt előttük, de a nehézségek ellenére a nővérek sikerrel jártak, és eredményességüket bizonyítja a Kiotói Notre Dame Egyetem, a Notre Dame Általános Iskola és a Notre Dame Jogakuin Jr. and Sr. Gimnázium fennállása.

Általános Tanács, 2024-2030

A Szentlélek vezesse az újonnan megválasztott Általános Tanács tagjait, hogy alapítónk, Boldog Terézia Gerhardinger karizmája szerint vezessék Kongregációnkat a következő hat évben.

Általános Tanács, 2024-2030:

A kategória összes híre