Teremtésvédelmi projekt év a Karolina egyik hetedikes osztályában

 

„Igen nemes dolog, ha valaki vállalja a teremtéssel való törődés kötelességét mindennapi apró tettek által; és csodálatos, hogy a nevelés képes rávenni ezekre, olyannyira, hogy életstílussá váljanak. A környezeti felelősségre való nevelés olyan viselkedésformákra ösztönözhet, amelyek közvetlen és jelentős hatással vannak a környezettel való törődésre… […]

Mindez egy olyan nagylelkű és méltóságteljes kreativitás része, amely az ember legjobb oldalát mutatja meg. (LS 211)

 

A szegedi Karolina Iskola 7.c. osztályának osztályfőnökei elhatározták, hogy az idei tanévben nagy gondot fordítanak a környezettel való törődés apró lépéseinek elsajátítására. Ezért év elején a diákok ötleteket gyűjtöttek a következő mondat szellemében: „Mi, a 7.C-sek büszkén és örömmel vállaljuk a Földünkért, hogy ...”. A kiscsoportos ötletbörze után szavaztak arról, hogy elsőként melyik elképzelést dolgozzák ki és valósítják meg. Ezt a vállalást két hónapon át közösen gyakorolták, s lehetőség volt arra is, hogy valaki többet vállaljon. A két hónap végén a témában kiselőadásokat is tartottak, és újabb feladatokat választottak ki az ötletbörzén leírtakból következő két hónapra – nem feledve az előző haviak további gyakorlását.

        

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Be
2022. május 12.