Diákvállalkozás a Karolinában az újrahasznosítás jegyében

 

A szegedi Karolina Iskolában néhány lelkes diák három évvel ezelőtt a gyakorlatban is tenni akart saját környezetében a fenntartható fejlődésért, és a környezetszennyezés csökkentéséért, ezért a Junior Achievement Magyarország segítségével és támogatásával létrehozták a Fungo Nero Diákvállalkozást, mely célul tűzte ki, hogy textilhulladékokat újrahasznosít. Ezekből az aránylag kicsi textildarabokból csomagolásmentes boltokba használható zsákokat, kis dísztárgyakat varrtak. A következő évben a végzősöket új diákok váltották fel, akik továbbvitték az eredeti koncepciót, így a termékek palettája bővült: teafiltertasakból különböző használati és dísztárgyakat, maradék drótokból drótékszereket, és textilhulladékból ún. scrunchie-kat (hajgumikat) készítettek és árultak.

 

2021-22-ben, a pandémiás helyzet megszűnése után a csapat részt tudott venni Budapesten a Duna Plazában megrendezett téli és tavaszi vásáron és versenyen, ahol mindkét alkalommal elhozták a Környezeti fenntarthatósági díjat. 2022 áprilisában a Csongrád-Csanád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, az Enterprise Europe Network és a Junior Achievement Magyarország Alapítvány Fenntarthatósági konferenciát szervezett a tudatosság jegyében, ahol a Fungo Nero mint meghívott kiállító vett részt. Jelenleg a diákvállalkozást a gyerekek továbbra is lelkesen üzemeltetik, az év legnagyobb megmérettetése pedig, a budapesti országos verseny még előttük áll.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Be
2022. május 12.