Veni Sancte

Régi hagyomány, hogy a katolikus iskolák a tanévet a Szentlelket hívó énekkel kezdik. Ki mást is hívhatnánk segítségül – pedagógusok és diákok egyaránt, – mint a harmadik isteni személyt? Ilyenkor a Szentlélek hét ajándéka közül leginkább a bölcsességre, az értelemre és a tudományra gondolunk.

A 2020-21-es tanév elején azonban nagy szükségünk lesz a Szentlélek további ajándékaira is, vagyis a jótanácsra, a lelki erősségre, a jámborságra és az istenfélelemre.

Iskoláink közül a járványhelyzet miatt nem minden intézményünk tarthatott ünnepélyes tanévnyitót. Azonban ahol szabadtéren megoldható volt, mint a Svetitsben is, ott „hagyományosan” is elindult a tanév.

Minden intézményünk tanulójának, pedagógusának – országhatáron innen és túl – kívánunk eredményes, zökkenőmentes tanévet és a Szentlélek oltalmazó, megerősítő és vigasztaló segítségét.

A képgaléria fotói a debreceni Svetitsben készültek az augusztus 30-i tanévnyitó ünnepségen.

2020. augusztus 31.