Ünnepélyesen hivatalba lépett új tartományi tanácsunk

A Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont kápolnájában ünnepi szentmise keretében 2021. augusztus 28-án 10:30-kor tette le Isten kezébe a tőle kapott vezetői szolgálatot a Boldogasszony Iskolanővérek leköszönő tartományi tanácsa, és vette át tőlük a feladatot Ivanics  M. Andrea nővér, az idén júliusban megválasztott új tartományfőnöknő és tanácsosai: Csermely M. Irén nővér, a tartományfőnöknő helyettese és Erős M. Renáta nővér. Az ünnepélyes beiktatáson a magyar rendtartomány nővérei, a Boldogasszony Iskolanővérek társult tagjai és közvetlen világi munkatársai vettek részt, a szentmisét Kondé Lajos atya, a szegedi dóm plébánosa celebrálta. Kongregációnk édesanyja, Mária, és alapítónk, Boldog Terézia anya közbenjárására Isten áldását kérjük az új tartományi tanácsra, hogy vezetésükkel rendtartományunk bizalommal és bátorsággal követhesse a Szentháromság egy Isten meghívását arra, hogy a világ szívében a béke, remény és szeretet emberei legyünk." (idézet a Boldogasszony Iskolanővérek 24. általános káptalanjának határozataiból).

Az esemény teljes képgalériája ITT található.

2021. augusztus 28.