Tornay M. Petra nővér alkotásai az Ars Sacra fesztiválon

Az Ars Sacra fesztivál keretében és az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus tiszteletére nyílik meg Budapesten 2021. szeptember 9-én 17:00-kor Tornay Krisztina M. Petra SSND nővér önálló kiállítása „Itt jelen vagyon feláldozott Bárány...” címmel a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola aulájában (1052 Budapest, Piarista köz 1.)

Ízelítő az ott kiállítandó alkotásokból:

Isten Báránya. Templomi zászló
Isten Báránya. Templomi zászló.
A veszprémi Gizella-kápolna záróköve. Linó, vegyes technika
A veszprémi Gizella-kápolna záróköve. Linó, vegyes technika

Üzenet a szakrálisból címmel, az Ars Sacra fesztivál keretein belül 2021. szeptember 2-án 17:00-kor csoportos képzőművészeti kiállítás nyílt Kolozsváron, az Ars Sacra Claudiopolitana Egyházművészeti Kiállítótérben (400015 Kolozsvár, Iuliu Maniu utca 4.). A kiállításon Petra nővér két alkotásával vesz részt:

Isten Báránya
Isten Báránya. Szárnyasoltár, selyem, vegyes technika. (1046)
Szent Gergely pápa miséje
Szent Gergely pápa miséje. Változatok a barcaszentpéteri freskótöredékre. Sorozat, linó, vegyestechnika. (1004,8,11)

 

2021. szeptember 01.