Október 24. a Káptalani Év kezdete

Ebben az évben október 24-e, az SSND születésnapja többszörösen is örömteli esemény számunkra. Ezen a napon lépünk be Rendünk történelmének 190. évébe, és egyúttal megnyitjuk az ún. Káptalani Évet, amelyben intenzíven készülünk a 25. Általános Káptalanunkra. Számunkra az Általános Káptalan „lényegében húsvéti esemény, amely beilleszkedik az Egyházunk életébe és történelmébe, amely során közösen keressük Isten akaratát Kongregációnkra vonatkozóan; olyan esemény, amely erősíti nemzetközi lelki közösségünket. ” (Részlet a Szabályunkból)

Az Úrba vetett hittel, reménnyel és Szentlelke által adott bölcsességgel szeretnénk „a világot átfogó KÖZÖSSÉG PRÓFÉTAI TANÚIKÉNT élni” azért, hogy "megosztott világunkban az EGYSÉG tanúbizonyságát adjuk."

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Ki