Kezdődik a Laudato Si' Hét

A Laudato Si’ Hetét Ferenc pápa május 22-én, a Szent Péter téren mondott Úrangyala imádsággal nyitja meg. Május 22. és 29. között számos, a laudatosimovement.org honlapon élőben is közvetített rendezvényre kerül sor.

Ferenc pápa arra ösztönzi a világ 1,3 milliárd katolikus vallású és minden jóakaratú emberét, hogy sürgősen lépjenek fel a klímaváltozás okozta vészhelyzet és az ökológiai válság igazságtalansága ellen. A pápa arra hív bennünket, hogy védjük meg a szegények jogait és a jövő generációit.

A Szentatya cselekvésre szólít bennünket, itt az idő, hogy válaszoljunk erre a hívásra! Keress olyan eseményt, amelyen szívesen részt vennél, vagy légy TE is kezdeményező, szólítsd meg barátaidat, ismerőseidet, hogy „minden teremtménnyel együtt Istent keresve járunk ezen a földön,… Énekelve járjunk! Hogy a bolygónkért folytatott küzdelmünk és az érte érzett aggódásunk ne vegye el tőlünk a remény örömét.” (LS 244)

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Ki