„A neveléssel és oktatással egy emberibb világért”

Augusztus 23. és 25. között rendeztük meg a Boldogasszony Iskolanővérek általános iskoláiban (a szegedi Karolina, a budapesti Patrona Hungariae, a debreceni Svetits és a makói Szignum), az alsó tagozaton nevelő-oktató kollégák nevelési konferenciáját. A szakmai megújulásra, a különböző intézményeinkben tanítók egymással való találkozására, tapasztalatcserére is lehetőséget adó program témái között szerepelt a problémás magatartás kezelése iskolai és iskolán kívüli programokon, helyzetekben; az agressziókezelés, a stressz és konfliktus kérdésköre; az erőszakmentes kommunikáció módjai; a drámapedagógiai módszerek, munkaformák; teremtésvédelem; robotika; a mesepedagógia, mint a szeretet nyelve és természetesen az iskolanővéri nevelés alapelveiről is szó esett. A nevelési konferenciánknak a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont adott otthont.

 

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Ki
2022. augusztus 26.