Képes beszámoló a „Mindannyian testvérek – Afrika” programról

A „Mindannyian testvérek – Afrika” program 2021. febr. 8-án, Szent Jozefina Bakhita ünnepén indult útjára a Szombathelyi és a Kaposvári Egyházmegye, a Boldogasszony Iskolanővérek, a bencés, a jezsuita és a szalézi rend együttműködésében. A program célja, hogy „a diákok megismerjék az afrikai emberek életét, szívüket pedig megnyissák mások megsegítésére.”

Évről-évre egy konkrét célra történő gyűjtés is kapcsolódik az Afrika-héthez. Idén a Kongóban levő mbundai árvaház javára gyűjtöttünk adományokat.

2022. február 7. és 11. között, témahétként újra megrendezésre került az úgynevezett Afrika-hét, amelybe a Boldogasszony Iskolanővérek köznevelési intézményeiben tanuló diákok is örömmel bekapcsolódtak. Az alábbi fotók a debreceni Svetitsben és a szegedi Karolinában megrendezett tematikus héten készültek.

2022. március 21.