Digitális oktatás – Interjú Gilicze Zoltánnal

Az igazgató úr, aki azon kívül, hogy a Patrona általános iskolájának az élén áll, maga is két kisdiák  édesapja. Az elmúlt hetek legfontosabb tapasztalatait osztja meg.

Gondoljunk bele, mit vár el egy tanártól egy online óra. Be kell engednie személyes életterébe a diákjait, önmagát kell filmeznie. Egy fiatalnak ez természetesen megy, de egy 40-50 éves kollégának? Tanáraink arra törekednek, hogy éljenek a digitális rendszer nyújtotta lehetőségekkel. Komplexitásban dolgozunk fel témákat, különböző tantárgyak felől megközelítve a tananyagot. Ha valaki ezt komolyan veszi, egy-egy órára két-három órát is készül. Rengeteg felület nyílt meg, de ahhoz, hogy ezek a tartalmak bevezethetők legyenek, a tanárnak fel kell dolgoznia őket. A gyereknek ki kell tudnia szűrni azt a tíz információt, aminek ismeretként be kell épülnie, és a tanárnak ezeket vissza is kell kérdeznie. Különben semmi biztosíték nincs rá, hogy az ismeret megérkezik. A visszakérdezés elmélyíti a tudást, és ad egyfajta letisztultságot.

A teljes interjú itt olvasható

2020. április 06.