SSND énekes misszió - Marosszéki Kodály Zoltán Gyermekkar

A Marianum a Boldogasszony Iskolanővérek lelkiségi és kulturális központja a Maros megyei Szovátán.

Nagy M. Vera nővér és rendünk társult tagja, Czakó Gabriella tizenöt éve mozgó énekes iskolát működtet Szováta központtal a Felső-Nyárádmente falvaiban. A nevelés és oktatás e rendhagyó formájával nemcsak a Kodály-módszert, a népi hagyományok művelését, a klasszikus zene szeretetét terjesztik a székely gyermekek között, hanem létrejött körülöttük egy nagy közösség is, melyet a közös hit, a közös értékek tartanak össze. E nagy család bátorította a vándortanító Vera nővért és Gabi nénit, hogy építsenek egy missziós központot, mely a tizenöt év alatt szélessé vált tevékenységüknek méltó teret ad: próbatermet biztosít az általuk alapított Marosszéki Kodály Zoltán Gyermekkar számára; lehetőséget nyújt arra, hogy saját helyen tarthassanak foglalkozásokat, táborokat a gyermekeknek, valamint szakmai képzéseket a felnőtteknek.

Cím

SSND énekes misszió - Marosszéki Kodály Zoltán Gyermekkar