Találatok

Caroline 2. - "Love cannot wait"

Second part of a series on the life of Blessed M. Theresa Gerhardinger ( born Caroline Gerhardinger), founder of the Congregation of the Sisters of Notre Dame. The authors have based the story on historical documents, adding fictional elements where necessary.

Karolina 5. - "Oda megyünk, ahová a Gondviselés hív minket."

Ebben a részben is folytatódik a párhuzamos időszerkezet. Egyfelől képet kapunk arról, hogy mi történt az Iskolanővéreknél bajor földön és Amerikában 1847-48-ban, a történet elbeszélés jelenében. Másfelől az idős Soeur Walburg folytatja a múlt felidézését, és a novíciák krónikába foglalják 1832 és 1833 eseményeit. Bármelyik idősíkban járunk, igaz, hogy a Gondviselésbe vetett bizalom jellemezte rendalapítónkat és környezetét. Így voltak képesek meghallani, hogy Isten hová és milyen szolgálatra hívja őket.

„Az Istennek adott élet a lényeg.” - Beszélgetés Kelemen M. Agnéta nővérrel

Kelemen M. Agnéta tavaly töltötte be nyolcvanadik életévét, idén február 17-én már a nyolcvanegyedik születésnapját ünnepeljük. Fogadalmas élete főként Debrecenhez köti, ahol 49 évet töltött a Svetits intézetben: takarított, a konyhán dolgozott, így biztosítva hátteret a nevelők és diákok mindennapjainak. Számos egykori svetitses emlékszik rá szeretettel a mai napig. 2012 óta a budapesti rendházunkban található Nikodémus szeretetotthon lakója, itt beszélgetett vele fiatalsága, hivatása és rendi élete történetéről Mezey András történész. A 25 perces interjút számos archív fotó színesíti.

Karolina 3. - "A szeretet mindent odaad"

" "

"Ahogy a forgatás során haladunk előre a Boldogasszony Iskolanővérek alapítójának, Gerhardinger Boldog Terézia életének megjelenítésében, családtagjaim mellett egyre több tanítványunk, munkatársunk, barátunk vállal a filmben szerepet. Hálás vagyok mindnyájuknak, hiszen az életrajzban egyre több fontos személy jelenik meg, ahogy közeledünk a rendalapításhoz. A 3. részben 32 éves koráig kísérjük Karolinát. Megérlelődik benne a szerzetesi hivatás gondolata, és közel kerül ahhoz, hogy az elköteleződés iránti vágya beteljesüljön.

Karolina 4. - "Isten műve"

1847 nyarán Soeur Walburg továbbmeséli a novíciáknak az iskolanővérek történetét. Miközben gyarapszik a múltról szóló krónika, és megtudjuk, mi történt Karolinával 1829 és 1832 között, a történet elbeszélés jelenében is felpörögnek az események. 1847-ben ugyanis Amerikába utazott Karolina - akit akkor természetesen már Terézia anyának hívtak -, és öt misszionárius nővért vitt magával. Az ő tengeren túli történetüket is megismerhetjük, így az elbeszélés kerete ebben a részben nagyobb szerepet kap, mint az eddigiekben.

Paschalis nővér 100. születésnapja

Az ünnepelt sokféle módon megajándékozott minket 100. születésnapja alkalmából. Ebben a kis videóban szeretnénk megosztani ezeket a kincseket azokkal, akik lélekben együtt ünnepelnek velünk.

Caroline 1. - "All that is good, starts small"

First part of the series on the life of Blessed M. Theresa Gerhardinger (born as Caroline Gerhardinger), foundress of the congregation of School Sisters of Notre Dame. The creators based the story on historical documents, adding elements of fiction where necessary.

Karolina 3. – "Die Liebe gibt alles"

Im dritten Teil haben wir Karolina bis ihr 32. Lebensjahr begleitet. Der Gedanke, Ordensfrau zu werden, reift sich in ihr, und sie ist nah daran, dass ihr Wunsch, sich zu binden, sich erfüllen lässt. Aber wie wir es schon in den früheren Teilen gesehen haben, sollte sie viele Hindernisse überwinden.

Karolina 3. - "A szeretet mindent odaad"

Karolina 2 - "Die Liebe kann nicht warten"

Der zweite Teil stellt den Lebensweg von Karolina bis zu ihrem 28. Lebensjahr. Wir können den Prozess verfolgen, in dem die Notlage, in der die begabte Karolina mit zwölf Jahren zu unterrichten begann und mit fünfzehn das Lehrerinnendiplom bekommt, zu einer frei und mit Freude angenommenen Lebensaufgabe wird. Inzwischen macht das kleine Lehrerinnenkollegium einen langen Weg von einem Freundinnenkreis zu einer dienenden Gemeinschaft.

Karolina 1. - "Alles Gute fängt klein an."

Erster Teil der Filmserie über dem Leben von Karolina Gerhardinger (Ordensname Maria Theresia von Jesu), Gründerin der Kongregation der Armen Schulschwestern von Unserer Lieben Frau. Der Film ist nach geschichtlichen Dokumenten hergestellt, ergänzt mit fiktive Situationen. Das ungarische Original: https://www.youtube.com/watch?v=3N6XU... Ein Werk von Sr. M. Judit Lobmayer SSND.

Karolina 2. - „A szeretet nem várhat.”

A szükséghelyzet, melyben a tehetséges Karolina 12 évesen tanítani kezd, majd 15 évesen tanítói oklevelet szerez, fokozatosan átalakul szabadon és örömmel vállalt élethivatássá. Közben a kis tanítói kollektíva is nagy utat tesz meg a barátnőségtől az együtt szolgáló közösségig. E fejlődési folyamatot derű és sok szép eredmény jellemzi, ám próbatétel is akad elég: helyszűke, külső támadások és belső feszültségek, elbizonytalanító kétségek. Mindeközben ébredezik Karolinában a felismerés, hogy Istennek valami terve van vele.

Karolina 1. - „Minden jó kicsiben kezdődik.”

A Boldogasszony Iskolanővérek alapítójáról, Karolina Gerhardingerről, azaz Boldog Terézia anyáról már 10 éve készítek "kosztümös játékfilmet". Közben a szereplők, akik szinte mind családom tagjai közül kerülnek ki, együtt növekednek a forgatással, így lehetséges az idő múlásának hiteles ábrázolása. Az első rész Terézia anya gyermekkorát mutatja be 15 éves koráig. Az alkotás során egyik legizgalmasabb feladatom, hogy az eredeti helyszíneken, azaz Németországban és Ausztriában készített felvételeimet ötvözzem a Magyarországon forgatott megjelenítésekkel.

Karanténdal a Patrona 2020-as online ballagási ünnepélyére

A Patrona Hungariae Gimnázium tantestülete és dolgozói szeretettel készítették végzős diákjaiknak Máté Péter és Rúzsa Magdi nyomán a Most élsz című karanténdalt 2020 online ballagási ünnepére. A szerkesztésért köszönet Horváth Attilának!