A Boldogasszony Iskolanővérek küldetése

Megjelent
Témakör

Hogyan vezet (és főképp miért) mozgó énekiskolát Vera nővér és Gabi társult tagunk Szovátán? Miképp élik meg a szerzetességüket nővéreink az ortodox Szerbiában Nagybecskereken? Milyen kihívásokkal néznek szembe és milyen örömökben részesülnek az iskoláinkban tanító nővéreink Debrecenben, Makón, Szegeden és Budapesten?

Szeretettel és örömmel ajánljuk minden kedves Barátunk figyelmébe azt a filmet, amelyben az idén 160. jubileumát ünneplő magyar tartományunk bemutatkozik. A film "premierje" április 27-én volt, a nagy jubileumi találkozónkon vendégeink már láthatták. Az internetnek köszönhetően most a szélesebb közönség is megtekintheti. Ducki Witek, Hernádi Zsolt és Vankó Bence kamerájukkal ellátogattak a debreceni, a szegedi, a makói és a budapesti nővérközösségeinkbe, valamint a két határon túli missziónkba, Nagybecskerekre és Szovátára. A film betekintést enged nővéreink mindennapi életén és egyénre szabott feladatain túl abba a misztériumba is, hogy mit jelent közösségben élni, és többféle módon ugyan, de mégis az Egyet szolgálni.