A Világ Legnagyobb Tanórája témahét a Szignumban

Október 6-án az 5.a osztály irodalom óráján a Családi kör c. verset elemeztük. A Világ Legnagyobb Tanórája témahéthez kapcsolódva szerettem volna Arany János szép versét a Globális Célok közül a Minőségi oktatás felől bemutatni a lelkes nebulóknak. Beszéltünk arról, hogy Arany idejében milyen körülmények között tanulhattak a gyerekek, és egyáltalán kiknek adatott meg a tanulás lehetősége.   
  

Elgondolkodtunk azon, hogy a tehetség minden nehézség és körülmény között ki tud bontakozni. Erre példaként pont a költőt hoztuk fel, aki már 3-4 éves korában megtanult olvasni hamuba írt betűk segítségével. Utána összehasonlítottuk a régi korokat a mai oktatási lehetőségekkel, és hogy megtapasztaljuk a haladást, játszottunk egy Plickers nevű interaktív kvízt a vers tartalmára vonatkozó kérdésekkel. Az egyik kérdés szintén a fenntarthatósághoz kapcsolódott: a Családi körben szereplő paraszti család mit nem saját maga állított elő a felsoroltak közül: káposzta, borsó, bab, tej, kapa?

Gulyás Attila

magyartanár

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Be
2022. november 09.