Az SSND 25. Általános Káptalanja - 2023

2023. október 19-én kezdődött az SSND 25. Általános Káptalanja, amelyen 37 iskolanővér vesz részt 27 országból. A káptalan helyszíne az SSND római központja. A Boldogasszony Iskolanővérek hatévente tartanak általános káptalant, amelyen minden tartomány választott és hivatalból jelenlévő képviselői révén vesz részt a káptalani munkában. Az általános káptalanok határozatokat hoznak és irányvonalat dolgoznak ki, amely alapján az SSND a következő hat évben, alapítónk, Boldog M. Terézia Gerhardinger karizmája szerint tölti be küldetését. Szintén az általános káptalan tagjai választják meg a Kongregáció új vezetését, amely a következő hat évben, a káptalani határozatoknak megfelelően segíti a Kongregációt Isten népének szolgálatában.

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Ki