Köszönet azoknak, akik jelenlétükkel is szolgálnak

A tanárok, az irodai munkatársak többsége otthon dolgozik. A diákok szintén otthonról igyekeznek megfelelni a kihívásoknak. Ugyanakkor sokan vannak olyanok, akik ezekben a nehéz hetekben jelenlétükkel is szolgálnak. Az iskolai vezetőség tagjai, a takarítók, a karbantartók, a portások, a konyhások, és akikre a legnagyobb felelősség és teher hárul: az egészségügyi dolgozóink.

A budapesti rendházban működik a Nikodémus Szeretetotthon, ahol idős nővéreket, s nővéreink idős és beteg hozzátartozóit ápolják. Jelenleg tizenkét órás műszakban váltják egymást párosával.

Kérünk mindenkit, hogy értük is imádkozzunk. És azokért az idős emberekért, akiket ápolnak, s akik jelenleg a leginkább veszélyeztettetek. Ők most igencsak magányossá váltak, hiszen kívülről nem fogadhatnak látogatókat, és mi, nővérek is csak módjával találkozhatunk velük.

              

                                                                               

Imádság világjárvány idején

(Angliából)

Őrizz meg minket, jó Urunk, irgalmasságod árnyékában.

A bizonytalanság és a próbatétel idején is, kérünk, állj mellettünk.

Támogasd és oltalmazd, jó Urunk,

az aggodalmaskodókat és a félelmes szívűeket,

emeld fel mindazokat,

akik mélységeket járnak ezekben a napokban, hetekben.

Hadd örvendezhessünk újra a Te jóságodnak,

tudván bizonyosan,

hogy semmi sem szakíthat el Tőled,

sem szeretetedtől,

mert Te vagy a mi Urunk, Jézus Krisztus.

Ámen.

2020. március 26.