Jubileumi gála és találkozó Budapesten!

Szeretettel hívjuk volt tanítványainkat, szakkollégistáinkat, jelenlegi és egykori kollégáinkat, hogy együtt ünnepeljük a Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Rendtartományának 160 éves jubileumát!

Idópont: 2019. április 27. 14-24 óráig
Helyszín: Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont (1092 Budapest, Knézich u. 3-13.)
Jelentkezés: április 10-ig!

Ízelítő a programból:

• A régi Patrona nyomában: múltidéző séták az épületben
  • Nosztalgia-tánciskola Rózsika nénivel és István bácsival
  • Vissza az iskolapadba: nosztalgiaórák a nővérekkel
  • Rendünk és iskoláink múltja kiállításokon, több helyszínen
  • Gálaműsor a Marosszéki Kodály Zoltán Gyermekkar közreműködésével
  • Kamerával a nővérek között: filmbemutató a közösség életéről, küldetéséről, ahogy annak idején nem láthattuk
  • Kerti parti grillezéssel, a Spárga együttes retró zenéjével. Támogatónk a Rizmajer Sörfőzde!
  • Esti ima a kolostorkertben

Részvételi hozzájárulás: 1500 Ft/fő, mely a helyszínen, készpénzben fizetendő, és tartalmazza a büfét és a vacsorát.

Köszönet a támogatásért azoknak, akik a Boldogasszony Iskolanővérek Alapítványnak a 11705008-20415286 számlaszámon ezen felül adományt juttatnak, vagy a helyszínen támogatójegyet vásárolnak.

Jelentkezés április 10-ig a fenti gombra kattintva, a regisztrációs űrlap kitöltésével (https://form.jotformeu.com/90471443143350).

Jubileumi körkérdés

Kedves egykori Tanítványunk! Minél tovább élünk, egyre tisztábban látjuk személyes történetünket, és egyre jobban értjük, hogyan vezetett minket a Gondviselés. Rendünk 160 éves magyarországi jubileumán kérünk, válaszolj arra, hogy:

• Diákkori tapasztalataid hogyan határozták meg életedet, hogyan építették személyiségedet, miben segítették annak megszületését, aki most vagy?
  • Mit látsz most visszanézve döntőnek, mi eleven benned?
  • És mi igazított el, mi adott életet, mi segített eddigi utad során?

A jubileumi körkérdésre írt reflexiókat szeretnénk felhasználni a jubileumi gálaműsorban és az esti imádságban. Hálásan fogadjuk az írásokat postacímünkön (1092 Budapest, Knézich u. 3-13.) vagy az info@iskolanoverek.hucímen március 31-ig.

2019. április 10.