Nővérportré

Szeretettel emlékezünk M. Krisztina nővérünkre

A családtagoktól, nővérektől, tanítványoktól és barátoktól érkezett idézetekből és emlékképekből született M. Hedvig nővér megemlékezése és M. Judit nővér kisfilmje.

M. Hedvig nővér megemlékezése:

Vargacz Márta, Mária Krisztina nővér

Kedves nővérek, atyák, családtagok, rokonok, tanítványok, barátok, és minden jelenlévő, aki Krisztina nővér tisztelője és eljött, hogy együtt emlékezzünk Rá, és búcsúzzunk Tőle!

"Gyengéd gesztus" kisfilm

Tornay Krisztina M. Petra, Boldogasszony iskolanővér osztja meg gondolatait a festészetén keresztül Isten jelenlétéről is...

Készítette: Mészáros Anett és Bartos Bence 2024-ben

„Nagyon erősen fogom az Úristen kezét”

Géczy M. Erzsébet nővért sokan ismerik és szeretik. Szenvedélyes és remek latintanár, diákjai a mai napig versenyeket nyernek. Történelmi pillanatban, a rendszerváltást követő években lett a Svetits igazgatója. Az alábbi interjúban családról, hivatásról, nagy feladatokról, a latin nyelv szépségéről, az időskor helyes megélésről és a lelki békéről is beszélgettünk.

„Az Istennek adott élet a lényeg.” - Kelemen M. Agnéta nővér életrajza a vele készült videó-interjú alapján

Kelemen Mária Agnéta nővér 1941. február 17-én született a család első gyermekeként Dunaföldváron. A keresztségben a Mária nevet kapta. Szülei gazdálkodók voltak, kezdetben a külvárosban tanyán élt a család. Háborús években teltek kisgyermek évei. Édesapja harcolt az orosz fronton, majd, amikor onnan hazatért, újra besorozták 1944-ben. Már a bevagonírozás zajlott, amikor táviratban értesült, hogy megszületett harmadik kislánya. Így leszerelhetett.

„Az Istennek adott élet a lényeg.” - Beszélgetés Kelemen M. Agnéta nővérrel

Kelemen M. Agnéta tavaly töltötte be nyolcvanadik életévét, idén február 17-én már a nyolcvanegyedik születésnapját ünnepeljük. Fogadalmas élete főként Debrecenhez köti, ahol 49 évet töltött a Svetits intézetben: takarított, a konyhán dolgozott, így biztosítva hátteret a nevelők és diákok mindennapjainak. Számos egykori svetitses emlékszik rá szeretettel a mai napig. 2012 óta a budapesti rendházunkban található Nikodémus szeretetotthon lakója, itt beszélgetett vele fiatalsága, hivatása és rendi élete történetéről Mezey András történész. A 25 perces interjút számos archív fotó színesíti.