Nővérportré

"Gyengéd gesztus" kisfilm

Tornay Krisztina M. Petra, Boldogasszony iskolanővér osztja meg gondolatait a festészetén keresztül Isten jelenlétéről is...

Készítette: Mészáros Anett és Bartos Bence 2024-ben

„Nagyon erősen fogom az Úristen kezét”

Géczy M. Erzsébet nővért sokan ismerik és szeretik. Szenvedélyes és remek latintanár, diákjai a mai napig versenyeket nyernek. Történelmi pillanatban, a rendszerváltást követő években lett a Svetits igazgatója. Az alábbi interjúban családról, hivatásról, nagy feladatokról, a latin nyelv szépségéről, az időskor helyes megélésről és a lelki békéről is beszélgettünk.

„Az Istennek adott élet a lényeg.” - Kelemen M. Agnéta nővér életrajza a vele készült videó-interjú alapján

Kelemen Mária Agnéta nővér 1941. február 17-én született a család első gyermekeként Dunaföldváron. A keresztségben a Mária nevet kapta. Szülei gazdálkodók voltak, kezdetben a külvárosban tanyán élt a család. Háborús években teltek kisgyermek évei. Édesapja harcolt az orosz fronton, majd, amikor onnan hazatért, újra besorozták 1944-ben. Már a bevagonírozás zajlott, amikor táviratban értesült, hogy megszületett harmadik kislánya. Így leszerelhetett.

„Az Istennek adott élet a lényeg.” - Beszélgetés Kelemen M. Agnéta nővérrel

Kelemen M. Agnéta tavaly töltötte be nyolcvanadik életévét, idén február 17-én már a nyolcvanegyedik születésnapját ünnepeljük. Fogadalmas élete főként Debrecenhez köti, ahol 49 évet töltött a Svetits intézetben: takarított, a konyhán dolgozott, így biztosítva hátteret a nevelők és diákok mindennapjainak. Számos egykori svetitses emlékszik rá szeretettel a mai napig. 2012 óta a budapesti rendházunkban található Nikodémus szeretetotthon lakója, itt beszélgetett vele fiatalsága, hivatása és rendi élete történetéről Mezey András történész. A 25 perces interjút számos archív fotó színesíti.