Témakör

Benák Katalin: Kőrózsák - könyvbemutató

Ivanics M. Andrea SSND, tartományfőnöknő

Október 22-én, a hódmezővásárhelyi Németh László Városi Könyvtárban került sor a 2004-ben elhunyt Zsíros M. Emília nővérünk példaértékű életét, embermentő tevékenységét bemutató kötet ismertetésére. Az eseményen jelen volt többek között a könyv szerzője, Benák Katalin, Menyhártné Dr. Zsíros Mária, a kötet lektora, valamint Bihariné Papp Csilla, M. Emília nővér képi hagyatékának gondozója. Rendünket Ivanics M. Andrea tartományfőnöknő és több nővértársunk képviselte.

A vasarnap.hu interjúja Rubovszky Ritával

„Zéró tolerancia a szexuális, a verbális és nonverbális abúzusokkal szemben is" címmel jelentetett meg interjút Rubovszky Ritával a vasarnap.hu. Az interjút változatlan formában közöljük.

A NEK iskolanővér szemmel

1. nap: nyitó mise a Hősök terén

Folyamatosan frissülő galéria jelenlétünkről a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson.

1. nap: nyitó mise a Hősök terén

Hat nővérünk a szerzetesek szektorában, többen pedig a Patrona Hungariae Katolikus iskolaközpont diákjainak kíséretében vettek részt a szentmisén. De nagy örömünkre sok egykori diákunkkal is összefutottunk!

Az új tartományi tanács beiktatása

A Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont kápolnájában ünnepi szentmise keretében 2021. augusztus 28-án 10:30-kor tette le Isten kezébe a tőle kapott vezetői szolgálatot a Boldogasszony Iskolanővérek leköszönő tartományi tanácsa, és vette át tőlük a feladatot Ivanics M. Andrea nővér, az idén júliusban megválasztott új tartományfőnöknő és tanácsosai: Csermely M. Irén nővér, a tartományfőnöknő helyettese és Erős M. Renáta nővér.