Karolina 4. - "Isten műve"

Elkészült rendtörténeti sorozatunk legújabb része: Karolina 4. - "Isten műve". Lobmayer M. Judit nővér alkotásával kívánunk boldog új esztendőt minden kedves barátunknak!

A legújabb rész tartalmából:

1847 nyarán Soeur Walburg továbbmeséli a novíciáknak az iskolanővérek történetét. Miközben gyarapszik a múltról szóló krónika, és megtudjuk, mi történt Karolinával 1829 és 1832 között, a történet elbeszélés jelenében is felpörögnek az események. 1847-ben ugyanis Amerikába utazott Karolina - akit akkor természetesen már Terézia anyának hívtak -, és öt misszionárius nővért vitt magával. Az ő tengeren túli történetüket is megismerhetjük, így az elbeszélés kerete ebben a részben nagyobb szerepet kap, mint az eddigiekben. Párhuzamosan láthatjuk a filmben Karolinát, aki rendalapításra készül, és csaknem két évtizeddel később Terézia anyát, aki a rendet meghonosítja a tengeren túl. Ugyanaz a bizalom és bátorság jellemzi a harmincas éveiben járó fiatal tanítónőt, mint az 50 éves rendfőnöknőt. Köszönet mindenkinek, aki segített, hogy mindezt filmre vigyük. Ismét mindent megtettünk, hogy lehetőségeinkhez képest korhű legyen a miliő. Egyedül a szereplők "öregítése" haladja meg képességeinket. Különösen hálás vagyok az egyre bővülő létszámú szereplőgárda kitartásáért. Szükség lesz rá ezután is, hiszen folytatjuk a sorozatot.
Lobmayer M. Judit SSND

A sorozat korábbi epizódjai: https://youtube.com/playlist?list=PLX...

2022. január 01.