Június 12-én emlékezünk Boldog M. Antonina SSND példájára

A lengyel M. Antonina nővért 1942 júliusában a német katonák hat rendtársával együtt letartóztatták. Embertelen körülmények között tartották őket fogva. M. Antonina azonban az éhezés, verések, kínzások és megaláztatások közepette is bátran tett tanúságot hitéről és megbocsátásról, igyekezett bátorítani fogolytársait, a szerzeteseket és világiakat egyaránt. Öt nappal a börtönből való szabadulása után, a kínzásoktól legyengülve, tífuszban halt meg.

M. Antonina nővért 1999. június 13-án, Varsóban, a II. világháború 108 vértanúja között avatta boldoggá Szent II. János Pál pápa.

M. Antonina példája arra ösztönöz bennünket, hogy merjünk hinni abban, összefogással megteremthető egy igazságosabb, békésebb és emberibb világ.

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Ki
2022. június 13.