Február 11. A betegek világnapja

Február 11-én, a Boldogságos Szűz Mária Lourdes-i jelenése napján ünnepeljük a Betegek Nemzetközi Világnapját. A világnapot II. János Pál pápa kezdeményezésére 1993 óta tartjuk, annak emlékére, hogy Lourdes-ban 1858. február 11-én megjelent a Szűzanya Soubirous Bernadett 14 éves francia lánynak, majd február 15-én a sziklabarlangban csodatevő forrás fakadt. A Betegek világnapjának célja, hogy Isten egész népe kellő figyelmet szenteljen a betegeknek, segítse elő a szenvedés megértését. 

Ezen a napon imádkozzunk az Úrhoz, hogy testi és lelki bajainkból a kegyelme kiemeljen és segítsen meg mindnyájunkat, különösen a leginkább rászorulókat.

Továbbra is szeretettel várjuk az imaszándékokat az imakeres[kukac]iskolanoverek.hu e-mail-címre, hogy a nővérek közös és egyéni imáikban megemlékezhessenek a bajba vagy nehéz helyzetbe jutottakról. Hiszünk az imádság erejében!

 

„Szüntelen imádkozzatok; Imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok.
Az igaz buzgó könyörgésének nagy ereje van.” 
(1. Thess 5,17 és Jakab 5,16)

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Ki
2024. február 09.