150 éves a szegedi Karolina Iskola

150 éve, 1873. szeptember 28-án kezdték meg szolgálatukat az Iskolanővérek (SSND) Szegeden. Ebből az alkalomból adtak hálát az elmúlt másfél évszázad minden kegyelméért a Karolina növendékei, pedagógusai, munkatársai és a Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Tartományához tartozó nővérek. A hálaadó szentmisét követően Mezeyné Szatmári Tímea főigazgató asszony a Karolina közössége nevében köszönetet mondott Kondé Lajos pasztorális helynök atyának, a szegedi Fogadalmi Templom plébánosának azért az önzetlen támogatásért, amellyel az elmúlt 30 évben a Karolina közössége mellett állt. Az iskolanővérek szegedi intézményének újraindításáért, fejlesztéséért és felvirágoztatásáért végzett, másokat is magával ragadó munkájukért Kondé Lajos atya mellett Lépes M. Katalin nővér és Vargacz M. Krisztina nővér is a Pro Schola Carolinae díjban részesült.

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Be
2023. október 02.