Debreceni iskolanővérek a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye ünnepén

Húsvét ötödik vasárnapján debreceni nővérközösségünk néhány tagja, M. Cecília, M. Dóra és M. Sára, több debreceni zarándokkal együtt, részt vettek a Nagyváradi Egyházmegye alapítójának, Szent Lászlónak ünnepén. A főpapi szentmise szónoka Ternyák Csaba egri érsek, metropolita volt. A szentmisét követően a zarándokok részt vettek a Szent László király tiszteletére tartott ún. hagyományos hermás körmeneten.

Délután a 31. Festum Varadinum programsorozat keretében került sor a Szólj be a papnak! eseményre. A beszélgetésen, amelynek moderátora Kollár László zarándok volt, részt vett Dénes István Lukács püspökhelyettes, református lelkész, Koncz Karola református teológus, és M. Sára iskolanővér. Az alkalom témái – az anyák napja tiszteletére – az anyaság, az anyává válás, az elköteleződés és az egyház mai szerepvállalása voltak.

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Ki
2023. május 15.