A másikért való lét - Tanulmánykötetet adott ki a Boldog Terézia Szakkollégium

Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepének vigíliáján megjelent kiadványunk, A másikért való lét tanulmányok gyűjteménye. Hat szerző hatféle megközelítése a női lét lényegét kutatva, elsősorban a kapcsolódás, felelősségvállalás, küldetés témakörén belül. A szövegek eredeti formájukban a Boldog Terézia Szakkollégium Női Szümpozionjain hangzottak el, amelyeket 2017-ben A nő, a közösség szíve, 2018-ban a Belső erő forrásai és 2019-ben Kapcsolódásban címmel rendeztünk.

A tanulmányokban a különböző diszciplinák - teológia, irodalom, művészet, szociológia - kiegészítik egymást, összekapcsolódnak, ahogy finom hálózatot alkot a kötet képanyaga is, akár pusztán vizuális olvasatot is lehetővé téve. A mostani ünnephez különösen a kötet 23. és 25. oldalán lévő képek kapcsolódnak.

A teljes kötet elérhető a Jablonczay Lenke Ifjúsági Egyesület honlapján.

2021. március 24.