Találatok

Boldog Mária Terézia Gerhardinger az Isten szavára építette rendjét

" "

Rendalapítónk egyéniségéről, lelkiségéről, értékrendjéről gazdag írásos örökség tanúskodik: élete során több mint ötezer levelet írt. Hogyan lehet segítségedre az írásaiban kirajzolódó, magával ragadó személyiségének példája saját lelki életed elmélyítésében?

Karolina 3. - "A szeretet mindent odaad"

" "

"Ahogy a forgatás során haladunk előre a Boldogasszony Iskolanővérek alapítójának, Gerhardinger Boldog Terézia életének megjelenítésében, családtagjaim mellett egyre több tanítványunk, munkatársunk, barátunk vállal a filmben szerepet. Hálás vagyok mindnyájuknak, hiszen az életrajzban egyre több fontos személy jelenik meg, ahogy közeledünk a rendalapításhoz. A 3. részben 32 éves koráig kísérjük Karolinát. Megérlelődik benne a szerzetesi hivatás gondolata, és közel kerül ahhoz, hogy az elköteleződés iránti vágya beteljesüljön.

Foglalkoztató füzet Terézia anya életéről

A szerzőktől: "Összeállításunk a Boldog Terézia Szakkollégium gyermekprogramjaihoz készült segédanyagként. A csángó, roma és hátrányos helyzetű gyerekekkel szervezett anyanyelvi és fejlesztő táborainkban sok tapasztalat halmozódott fel önkénteseink körében. Egyrészt ezeken alapulva, másrészt a 2020-as járványhelyzet megélése miatt úgy láttuk jónak, hogy szerkesztve is elkészítünk egy olyan játékos tanuló-fejlesztő formát, amit ki-ki szabadon bővíthet és variálhat."