Svetits

Tablóképek: Svetits 2000-

Sokak kérését teljesítjük azzal, hogy közzétesszük az iskoláinkban végzett osztályok tablóképeit. Kezdésként a Patrona Hungariae Gimnázium és a Svetits Gimnázium 1951 és 1999 között készült tablóiból töltöttük fel azokat, melyek jó minőségben megtalálhatók rendi archívumunkban. Most a 2000 után készültekkel folytatjuk a sort. A gyűjteményt folyamatosan tervezzük bővíteni, ehhez egykori tanítványaink segítségét is várjuk és kérjük!

A békesség kertje – Vendégségben Folly Rékánál

Ciprusok, cédrusok és borókák közt lépkedünk. Ha jobbra nézünk, a Badacsony tekint vissza ránk. A távolban Fonyód két kúpja rajzolódik ki. Előttünk a nagy türkiz víz. Badacsonyörsön vagyunk a Folly Arborétumban. Vendéglátónk Folly Réka, a kert tulajdonosa. De sokkal inkább illik rá a házigazda szó. S miközben kifogástalan vendéglátásban részesít bennünket, mesélni kezd a több mint százéves kert történetéről, hitről, küldetésről, s arról az ajándékról, amelyet gimnazista évei alatt kapott a  Svetitsben.

Tablóképek: Svetits 1951-1999

Sokak kérését teljesítjük azzal, hogy közzétesszük az iskoláinkban végzett osztályok tablóképeit. Kezdésként a Patrona Hungariae Gimnázium és a Svetits Gimnázium 1951 és 1999 között készült tablóiból töltöttük fel azokat, melyek jó minőségben megtalálhatók rendi archívumunkban. A gyűjteményt folyamatosan tervezzük bővíteni, ehhez egykori tanítványaink segítségét is várjuk és kérjük!