Küldetés

Akit Isten hív, azt utána küldi is. Isten arra hív, hogy vegyünk részt küldetésében: legyünk tanúja, eszköze annak a szeretetnek, amit megtapasztalhatunk Tőle.

Az Atya azért küldte Jézust az emberek közé, hogy kinyilatkoztassa szeretetét a világnak. Ugyanígy Jézus azért küld bennünket, hogy ott, ahol vagyunk, létünkkel Krisztust tegyük láthatóvá a továbbajándékozott szeretet, hit és remény által. Mi a világban tapasztalható sokféle szükségletre, ínségre úgy válaszolunk, hogy különféle apostoli munkákat végzünk, melyek által az ember teljes képzését szolgáljuk.

Intézményeink, misszióink a küldetéses ember iskolái, ahol a munkatársak bekapcsolódnak az iskolanővéri küldetésbe, és tanítványainkat ahhoz segítjük, hogy felismerjék saját küldetésüket.

Jubileumi film a magyarországi rendtartomány küldetéséről