Hivatás éve

Nővértörténetek

A Hivatás éve hírei

Ima a hivatás évére

Ma először hangzik fel osztálytermeinkben a hivatások éve imája. A rendtartományunkban idén meghirdetett hivatás évében minden hónap 20. napján saját hivatásukért, a hivatáskeresőkért, a körülöttük élők hivatásáért, rendünkért és új iskolanővéri hivatásokért imádkoznak tanítványaink.

A kategória összes híre

Írások a hivatásról

A lét elfogad és szolgálatába vesz – Baráti M. Kinga nővér írása

Makóra 2002-ben költöztem, és azóta is itt van az otthonom. A Szignum iskolánk falán látható Klebersberg Kunó emléktáblája, amelyen ez olvasható: „Eszmények nélkül nem lehet élni, illúziókban nem szabad élni.” Ez a mondat illik is hivatástörténetem bemutatásához. Sokszor kérdezték tőlem, hogy miért lettem apáca. Tizenkilenc éves koromban átéltem egy nagyon erős meghívásélményt. Ez óriási érzelmi intenzitással, örömmel töltött el egy nagyon rövid időre, egy-két hétre. Ez a meghívás arra indított, hogy képezzem magam tanárnak és szerzetesnek.

Hét betű – Csilla nővér vallomása

H mint hívás – a kezdetek, a gyökerek. Ha „meghalljuk” Isten hangját, onnantól élő és mindenütt felfedezhető lesz, még akkor is, ha az évek koptatják, vagy időnként szürkül a mi figyelmünk kalandozásával. Kincs és ajándék. Az idő érleli. Titok, mégis megtapasztalható. Nem érdemes halogatni a választ, ha Ő hív.

Szállást adni másoknak – Bernadita Ballasty írása Chiléből

Iskolanővéri identitásomat és a karizmánk működését különösen a katonai junta idején éltem meg, amikor 1973. szeptember 11-én a hadsereg átvette országunkban a hatalmat, és mi, iskolanővérek ebben a zűrzavaros időben a rendházunkba befogadtuk a menekülőket.