Alumni

Találkozó helyett

Kedves egykori diákjaink! Bár a járványhelyzet idén sem tette lehetővé, hogy találkozzunk a húsvét utáni szombaton, ma is, mint mindennap, szeretettel gondolunk rátok és imáinkban hordozunk titeket és szeretteiteket! Idézzük fel együtt a két évvel ezelőtti találkozót e kisfilm segítségével, annak reményében, hogy jövőre már személyesen is találkozhatunk!

Felhívás

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Szociológia Intézetének oktatója (Dr. habil Bögre Zsuzsanna) és diákjai (I. éves MA hallgatók) olyan egykori patronás diákok jelentkezését várják, akik a gimnázium tanulói voltak 1960-1970 között. A megkeresés célja, hogy egy olyan beszélgetésre invitáljuk őket, amely az iskolás évek tapasztalatairól szól.

In memoriam dr. Nagy Mária Eleonóra

1934. augusztus 29. – 2020. november 8.

Elhunyt Dr. Nagy Mária Eleonóra, a Miasszonyunk Iskolanővérek Diákjainak Országos Szövetségének első elnöke. A megalakulástól, 1991 novemberétől tizenkét éven át vezette a szövetséget. Nagy szeretettel, odaadással dolgozott az öregdiákok közötti kapcsolattartáson.

Online is követhető lesz a requiem az egyházi iskolák elhunyt diákjaiért és tanáraiért

A Pax Hungarica Keresztény Diákszervezetek Szövetsége idén 30. alkalommal emlékezik meg az egyházi iskolák tanárairól és diákjairól. Az idei requiem időpontja 2020. november 14. (szombat) délután 4 óra, helyszíne a Margit körúti Ferences Plébániatemplom. A requiem élőben követhető lesz  az Országúti Ferences Plébánia honlapján, az ONLINE közvetítés fülre kattintva.

Felhívás! FRISSÍTVE

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Szociológia Intézetének oktatója (Dr. habil Bögre Zsuzsanna) és diákjai ( I. éves MA hallgatók) olyan egykori patronás diákok jelentkezését várják, akik a gimnázium tanulói voltak 1950-1960, 1960-1970 vagy 1970-1980 között. A megkeresés célja, hogy egy olyan beszélgetésre invitáljuk őket, amely az iskolás évek tapasztalatairól szól.

Öregdiák-találkozó 2020

Sajnálattal értesítjük az érdeklődőket, hogy a meghirdetett rendkívüli veszélyhelyzet miatt az eddig meghirdetett rendezvényeink, így a Boldogasszony Kolostori Kávézóba tervezett nagyböjti alkalmak és az áprilisi öregdiák-találkozó is elmaradnak. Az eseményre regisztráltaknak értesítést küldünk.
Kérjük, további hírekért kísérjék figyelemmel honlapunkat, Facebook-oldalunkat.

Tablóképek

Ígéretünkhöz híven elkezdtük közzétenni az iskoláinkban végzett osztályok tablóképeit. Kezdésként a Patrona Hungariae Gimnázium és a Svetits Gimnázium 1951 és 1999 között készült tablóiból töltöttük fel azokat, melyek jó minőségben megtalálhatók rendi archívumunkban.