Tartományi hírek

Már németül is elérhető rendtörténeti filmsorozatunk második epizódja

A Karolina 2 - "Die Liebe kann nicht warten" című kisfilm megtekinthető honlapunkon és Youtube-csatornánkon. A német szinkron hangjait Gertrud Klimek és Susanne Reichl bajor iskolanővérek, vlamint a müncheni Theresia-Gerhardinger_gymnasium am Anger diákjai kölcsönözték. A német fordításért köszönet Mátyás Évának és Gazdag M. Gemma nővérnek!

Tovább...

Együttérzünk és osztozunk a gyászban – Amiben tudunk, segítünk

Mélyen megrendít bennünket az a tragédia, amely a budapesti rendházunk, iskolánk és kollégiumunk szomszédságában történt január 23-án. Az alábbiakban Lobmayer M. Judit rendünk tartományfőnöknője ír arról, hogy miként érintette budapesti közösségünket e drámai esemény.

Tovább...

Útmenti keresztek, népi imádságok

Itt jelen vagyon. Útmenti keresztek és XVII. századi imádságok címmel meditációs fotóalbumot adtunk ki. A fotók Mátraaljai Missziónk falvainak keresztjeiről készültek Bárdosné Kocsis Éva munkatársunk, Guba András piarista atya, Kiss Didák ferences testvér és Tornay Krisztina M. Petra nővér közreműködésével.

Tovább...

Jézus-váró színező festeni szeretőknek

Megjelent Nagy Éva Vera SSND és D. Nagy Judit adventi kifestője,  Jézus-váró kifestőkönyv festeni szeretőknek  címmel. A 32 oldalas, nagy alakú kifestő füzet iskoláink jótékonysági vásárain kapható, s az EFOP 1.3.7-17.00073 projekt keretében született.
Ehhez kapcsolódik december 8-i adventi programunk a Boldogasszony Kolostori Kávézóban, ahova felnőtteket és gyerekeket egyaránt várunk!

Tovább...

24 órás lelkigyakorlat

2019 februárjában ismét szervezünk 24 órás lelkigyakorlatot 17-24 éves lányok számára. Az időpont 2019. február 8. 18 órától február 9. 18 óráig, a helyszín budapesti rendházunk és iskolánk, a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont (1092 Budapest, Knézich u. 3-13.). A lelkigyakorlat szervezője Gallatz M. Klarissza nővér, jelentkezni a következő űrlap kitöltésével lehet: https://goo.gl/forms/Y7IbyVw3bE776nCi2

 

Oldalak