Iskolanővéri iskolák filmjei az 5. Ökumenikus Diákfilmszemlén

Szabó Bálint Lobmayer M. Judit tartományfőnöknővel

2016. május 21-én, a Sapientia Szerzetesi Főiskola Auditorium maximum termében került sor az 5. Ökumenikus Diákfilmszemlére, mely egyben a beküldött filmek versenyének országos döntője. Két iskolanővéri iskolából érkezett filmet vetítettek le a közönség és a filmes szakemberekből álló zsűri előtt. 

Tovább...

Szabó Bálint 5. osztályos tanuló, a makói Szent István Egyházi Általános iskola Szignum Vizuális tehetségműhelyének diákja Művésztelep című dokumentumfilmjével a szabadon választott kategóriában dicséretben részesült (oklevél, Sandisk 32 Gbyte-os pnedrive, USB 3-as adatátvitellel 7500 Ft értékben). Diákunk két éve foglalkozik filmkészítéssel, ezt az alkotását 10 évesen készítette forgatástól a vágásig teljesen önállóan. Bálint tagja a Makói Videó- és Művészeti Műhelynek is. Tanára és tehetség mentora Czibolya Kálmán stúdió vezető.

Fejér Kinga, Iváncsics Anna, Milinszky Annamária, Szirt Viktória, a Patrona Hungariae Gimnázium 11. osztályos diákjai szintén a szabadon választott kategóriában Megáll az ész című filmjükkel  MAKUSZ különdíjat kaptak, (Magyar Katolikus Újságírók Szövetsége különdíja: 50 ezer Ft pénzjutalom, amely egyenértékű a második helyezettek tárgyi jutalmával). A négy lány a Patrona Audiovizuális Szakkörének (AVK) tagjai. Ezt a filmjüket a tavalyi alkotótáborban készítették Bükkzsércen, ahol közösen munkálkodtak a piarista szakkörös fiúkkal. A patronás AVK szakkör vezetője Lobmayer M. Judit nővér, aki egyben egyik szervezője  az ökumenikus diákfilmszemléknek.

A verseny eredményeit, a verseny alkotásainak linkjét, a szemlén készült fotókat, egyéb anyagokat a szemlével kapcsolatosan a www.okudiakfilm.hu honlapon lehet majd megtekinteni.

A "Megáll az ész" különdíjas alkotói
A "Megáll az ész" különdíjas alkotói
CsatolmányMéret
PDF ikon 2016_plakat_1.pdf220.19 KB